Конфлікти та криза у відносинах подружжя чи пари не можуть бути викликані лише однією зі сторін. У всіх проблемах винні двоє, лише хтось більшою, а хтось меншою мірою. Розібратися в сімейних конфліктах і знайти вихід та ситуації допоможе сімейний психолог онлайн — дуже просто та зручно підібрати спеціаліста, просто відвідавши сайт. А якщо ви хочете не просто вийти зі сварки чи кризи, а запобігти та уникнути її, потрібно знати, яких помилок допускаються у відносинах. Багато промахів роблять самі жінки, не усвідомлюючи цього. Ми розповімо про дві найпоширеніші, щоб ви їх ніколи не допускали.
Помилка №1: ми очікуємо від партнера найгіршого
Ви можете заперечити: як же так, адже це початок відносин, все складається якнайкраще, у розпалі цукерково-букетний період! Але ні, дослідження психологів зі США підтверджують, що більшість жінок вже на початковому етапі стосунків очікують від партнера каверзи. Ми вже готові до надуманих проблем, зрад, сварок та конфліктів. І саме тому наш мозок фокусується на негативі. В результаті ми отримуємо саме те, чого й очікуємо.
Наприклад, якщо жінка одного разу пережила зраду і зазнала психологічної травми, то вона в кожному наступному партнері бачитиме готовність і бажання зраджувати їй праворуч і ліворуч. Цим вона і приваблює у своє життя подібних персонажів, бачить у кожному погляді, слові, дзвінку чи повідомленні потенційний флірт, а якщо замовчує свої підозри, то «мститься за незроблене» — поводиться холодно, невдоволено, дратівливо.
Прикро те, що навіть якщо партнер «кришталево чистий» і не думає про зради, їхні стосунки все одно дадуть тріщину. Жінка втомить чоловіка своїми підозрами та невдоволенням, і він просто виконає те, що проектують йому в мозок – зрадить. А якщо ні, то втомиться, піде, покине партнерку. А ми дамо ще пару порад, що робити замість проекції на негативі.
- Якщо у вас дійсно був негативний досвід у минулому, ви пережили зраду, ваш теперішній партнер тут зовсім ні до чого. Сфокусуйтеся на собі та своїй проблемі та не переносіть негатив на кохану людину. Постарайтеся розібратися у собі та своїх переживаннях. А в близькій людині шукайте не доказ ваших негативних очікувань, а спростування їх.
- Якщо ви дійсно підозрюєте партнера у зраді або намірі її зробити, спершу теж постарайтеся розібратися в собі. Ці підозри – плід вашої уяви чи результат поведінки вашого партнера? Оцінюйте факти тверезо, не давайте негативним емоціям вас захлиснути. Якщо справді є привід для підозр, обов’язково обговоріть це з партнером.
Помилка №2: ми думаємо про чоловіка одне, а говоримо інше
По своїй суті проблема схожа не попередню. Ваша думка про партнера не збігається з реальністю, але ви не висловлюєте те, що думаєте. Наприклад, ваш чоловік чи юнак хоче відкрити магазин. А ви не згодні з цією ідеєю категорично — через свої причини, можливо, суб’єктивні, а можливо й об’єктивні. Але ви мовчите, тому що не хочете образити партнера і даєте йому свободу дій.
Що зрештою? Ви почуваєтеся правою, «хорошою», позитивним персонажем. Підтримуєте близьку людину словом і навіть, можливо, справою. Але зрештою все лише гірше: справжньої, щирої підтримки та участі він від вас не дочекається. Ваш погляд, ваша міміка, ваш голос – все це буде неприродним, натягнутим. А в момент слабкості та сварки ви просто можете виплеснути весь негатив і вашу реальну думку на партнера.
Як вчинити? Найкраще говорити правду відразу, якщо ви в ній повністю впевнені. А якщо ні, то, можливо, дасте вашому партнеру шанс на побудову успішного бізнесу? Та й собі дасте шанс розібратися у всьому тверезо та оцінити ситуацію, ризики та перспективи. Або, якщо ваша думка так само залишається негативною, пропонуйте альтернативу. Але головне – кажіть.
Слідкуйте за собою! Адже змінюючись самі, ви міняєте і все те, з чим стикаєтесь. У тому числі, ваші стосунки із чоловіком, партнером, коханим.
Discussion about this post