Його ініціювала науково-виробнича фірма «Продекологія». Наразі до об’єднання увійшли 4 підприємства, а також Національний університет водного господарства.
Ініціатива сприятиме розвитку наукових досліджень у сфері екологічної безпеки та переробки відходів.
«На території Рівненщини маємо унікальне підприємство із великим потенціалом. «Продекологія» щороку розвивається, розробляє новітнє технологічне обладнання та попри війну експортує свою продукцію у понад 50 країн світу. А нині науково-виробнича фірма згуртовує навколо себе підприємства екологічного спрямування. Впевнений, співпраця може принести не лише економічні вигоди, але й значні екологічні переваги», – зазначив заступник голови Рівненської ОДА Олександр Кохан , який ознайомився із діяльністю «Продеклогії».
До слова, фірма займається проєктуванням та виготовленням сепараторів – апаратів, що розподіляють суміші, у тому числі й полімерів. Прилади застосовуються майже у 60 галузях промисловості.
Для свого розвитку «Продекологія» залучає державні програми.
Так, у 2019 році Державна інноваційна фінансово-кредитна установа надала безвідсотковий кредит на унікальну розробку фірми – промисловий NIR-сепаратор для розділення сумішей полімерів. А торік тут запрацювала нова лінія зі збагачення сировини, за допомогою якої відділяють цінні мінерали від порожньої породи. Таке обладнання важливе для Рівненщини, адже на території близько 600 родовищ різних корисних копалин.
Нині на підприємстві створено близько 200 робочих місць. Серед робітників є заслужені працівники промисловості та із науковими ступенями. Середня зарплата – 20 тисяч грн.
Декілька років поспіль «Продекологія» є одним із переможців обласного туру Всеукраїнського рейтингу «Сумлінні платники податків».
Discussion about this post