У Рівному з'явиться нова сучасна школа. Це буде дев'ятирічна приватна гімназія спроектована у європейському стилі, з дотриманням усіх норм інклюзивності та комфорту для здобуття освіти. У закладі зможуть навчатися 260 учнів. Буде багатофункціональне укриття, повідомляє ITV.
Із думкою про майбутнє. У Рівному на мікрорайоні Південний будують нову школу. Знаходитиметься вона на вулиці Березовій. Це буде приватна гімназія, яка зможе вмістити 260 учнів та створити 50 додаткових робочих місць. Будівництво закладу розпочали на початку 2025 року. Архітектор Михайло Кулініч каже: у гімназії буде укриття, з дотриманням усіх безпекових норм.
Цокольний поверх передбачає укриття, яке повністю заглиблене під землю для всієї кількості – тобто учнів які там перебувають. Буде забезпечено проходження – тобто навчальні приміщення там знаходяться і всі допоміжні. Це повністю цокольний поверх, школа поділена на 3 секції, третя це цокольний поверх та повністю укриття, в якому розташовані навчальні класи, які будуть у мирний період використовуватися там як спортивні гуртки, – архітектор Михайло Кулініч
Нова школа матиме два поверхи. Орієнтовна площа приміщення складатиме понад 6000 квадратів. Там будуть навчатися по дев'ятий клас. На першому поверсі буде гардеробна, актова зала, бібліотека, медичні приміщення, адміністративні кабінети, а також навчальні класи для учнів початкої ланки. На другому поверсі збудують універсальні класи-кабінети, профільні лабораторії та майстерні, а також великий спортзал. Чималу увагу приділили і благоустрою території. Навколо школи створять якісне середовище для спортивного розвитку дітей.
Це головний вхід. Додаткові входи будуть передбачені із самого подвір'я, зараз тут видно концепцію благоустрою території із облаштуванням майданчиків, бігових доріжок, тобто ось це все територія гімназії і ці всі спортивні майданчики, дитячі майданчики. Влаштовне різного плану обладнення, що буде розташовуватися на внутрішньому подвір'ї. Воно буде забепечено повністю огородженням, тобто не будуть діти мати можливість виходу на проїжджі частини і виходи в сусідню забудову, ну для безпеки дітей, – архітектор Михайло Кулініч
Уже встигли зробити фундаменти з першої по третю секції та монолітне перекриття цокольного поверху. Нині відбуваються роботи з мурування та облаштування інженерних мереж. Виконроб Андрій Палій розповідає: під час будівництва дотримуються всіх державних норм та завдань по інклюзивності. Додає: все роблять поетапно.
На наступних місяцях планується опорядження фасаду першої та другої секцій, також монолітні конструкції третьої секції, цегляне мурування, проведення всіх інженерних мереж по майданчику, – виконроб будівництва Андрій Палій
При розробці дизайну намагалися дотримуватися європейського стилю. Проєктували так, аби все спонукало до навчання. Також, окрім візуальної складової, враховували практичні аспекти.
Ми провели глибокий аналіз сучасних шкіл у Німеччини, Великобританії та Новій Зеландії, адаптуючи найкращі рішення до українського контексту. Особливу увагу ми приділили принципам впровадженням нової української школи, а також дотримання усіх чинних будівельних норм. Дизайн цього простору — це поєднаня естетики і функціональності, – дизайнерка інтер'єрів Влада Ксенія Ярославівна
У міському Управлінні освіти розповідають, що мікрорайони Південний та Басів Кут є густонаселеними. Там проживає чимало сімей з дітьми. Наразі у цій частині міста працює дві гімназії — чотирнадцята та шістнадцята. Зокрема у 14-ій може навчатися не більше 360 дітей, а у 16-ій — 192-ох. Обидві переповнені на понад 150%. За словами Андрія Мазура, ще один навчальний заклад у тому районі потрібний. Додає: наразі у громаді працює 9 приватних шкіл.
Гімназія на мікрорайоні Південний зводиться за рахунок приватних інвестицій. Запустити її планують у вересні 2026 року.
Discussion about this post