Електрощити можуть функціонувати у різних умовах, тому числі й специфічних. Однак необхідно враховувати декілька важливих критеріїв, які можуть впливати на безпеку їхньої роботи. Ми підготували статтю, у якій розповімо про основні поради щодо вибору електрощитів для різних експлуатаційних умов.
Враховуємо агресивне середовище та високу вологість
У разі необхідності встановити електрообладнання в умовах високої вологості та агресивного середовища, необхідно враховувати декілька моментів. У такому разі електрообладнання може страждати від корозії металевих частин, виникнення конденсату, вологи всередині щита та підвищеного ризику короткого замикання.
Тому враховуйте матеріал, що використовується для виготовлення корпусів. А саме – віддавайте перевагу щитам із нержавіючої сталі або поліестеровим покриттям, які є стійким до корозії.
Враховуємо високі температури
Якщо вам потрібне електрощитове обладнання в Києві, яке функціонуватиме за екстремальних температур, варто обирати щити, виготовлені із матеріалів, що не деформуються. Наприклад, віддавайте перевагу обладнанню із додатковим рівнем ізоляції.
У разі необхідності встановити обладнання за низьких температур, будьте готові до можливого замерзання систем. У такому випадку вам потрібно продумати про можливість встановити обігрівачі.
Встановлення електрообладнання в вибухонебезпечному середовищі
Оскільки ми живемо в Україні, підвищений ризик вибуху через бомби або через перегрів чи потрапляння уламків ракет, необхідно обирати електрообладнання, що має спеціальне призначення для роботи у вибухонебезпечних середовищах. Також обладнання має відповідати стандартам ATEX або IECEx. Також враховуйте наступне:
- Матеріал, із якого виготовлений корпус. Краще віддавати перевагу тим, що мають вибухозахищені корпуси.
- Наявність електронних компонентів. Потрібно віддавати перевагу лише тому обладнанню, компоненти якого мають відповідну сертифікацію для роботи в умовах із підвищеною вибухонебезпекою.
Якщо планується встановлення електрообладнання в сейсмічно активних зонах, існує ризик пошкодження щитків через технічні удари та вібрації. У такому випадку необхідно віддавати перевагу сейсмостійким конструкціям. Також потрібно дотримуватися правильного монтажу, використовуючи анкери та кріплення, що розраховані на сейсмічні навантаження. Можна також встановити амортизуючі елементи, щоб зменшити вібраційний вплив.
Discussion about this post