Не всі помічають це, але заходячи в приміщення, наш погляд мимоволі зупиняється спочатку на вікні, а не на меблях або декорі. Вікно — велика та світла частина інтер’єру, тому це відбувається автоматично. Як оформлений віконний простір? Тут висять традиційні штори чи встановлені сучасні ролети на вікна? На підвіконні живі рослини чи саме вікно оформлене якось незвично? Враження від оформлення віконного простору відіграватиме роль в оцінюванні всього інтер’єру. Тому ми підібрали найсучасніші та найцікавіші тренди в оформленні вікон у 2024 році.
Мінімалізм
Що сьогодні вітається практично всіма дизайнерами інтер’єрів одноголосно, то це мінімалізм в оформленні вікон. Забудьте про класичні важкі портьєри з великою кількістю складок. По-перше, це вже застаріло візуально. По-друге, велика кількість тканини накопичує і велика кількість пилу. По-третє, відсутність штор заощаджує місце біля вікна та розширює простір. Чим замінити штори? Найкращі варіанти — жалюзі або рулонні штори.
Тканинні ролети для житлових приміщень будуть кращими, оскільки вони виглядають менш суворо і «по-офісному», ніж жалюзі. Ролети економлять місце, а доглядати їх максимально просто. Достатньо пройтися по полотну вологою ганчіркою, щоб усунути пил, навіть не знімаючи штору.
Кольорові рами
Ми звикли, що вікна мають бути білими. Будуть це дерев’яні вікна чи сучасні металопластикові, рама у них традиційно білого кольору. Але сьогодні дизайнери радять звернути увагу на кольорові рами. Визначтеся з основними тонами, якими буде оздоблено приміщення. Спробуйте продублювати якийсь колір у вікнах. Найпростіше зробити це ще на стадії замовлення вікон — сучасні компанії мають варіанти вибору кольорів рам.
Але рами за бажання можна пофарбувати і самостійно або обклеїти їх декоративною плівкою. Добре, якщо рами збігатимуться за кольором зі стінами — тоді буде враження, ніби вікно «розчинилося» у стіні. Такий прийом збільшує простір і не відіграє контрастами. Можна також повторити на рамах колір меблів або текстилю, килима, м’яких крісел і дивана — тут вже на ваш розсуд.
Дерево та його імітація
Бум на металопластикові конструкції вже пройшов. Сьогодні багато хто звертається до еко-стилю, намагається використовувати природні матеріали та фактури в ремонті та оздобленні інтер’єрів. Замість пластикових конструкцій встановлюються вікна із дерев’яними рамами. Сучасні вікна з дерева теж герметичні, всередині є металевий профіль, вони оброблені так, що не будуть розсихатися та тріскатись.
Але натуральне дерево, як завжди, коштує досить дорого. Тоді можна взяти імітацію дерев’яної фактури та кольору, але вона обов’язково має бути якісною та естетичною. Який колір вибрати? Це залежить, як і в пункті із кольоровими рамами, від загального дизайну приміщення. Якщо в кімнаті дерев’яна підлога чи меблі, постарайтеся підібрати фактуру та колір під ці елементи. Можна також відштовхуватись від кольору міжкімнатних дверей.
Живі рослини та квіти
Сьогодні дуже актуальним є озеленення приміщень, особливо в міських квартирах. Якщо за вікном ви бачите тільки бетонні блоки інших багатоповерхівок, вам потрібно завести свої особисті «кімнатні джунглі». Ідей і порад з озеленення безліч, в інтернеті можна легко знайти найрізноманітніші майстер-класи та інструкції. Але дизайнери радять звернути увагу саме на вікна.
По-перше, квітам тут саме місце. По-друге, навіть без будь-якого оформлення вікна, за відсутності штор та іншого, рослини самі по собі зіграють роль і декору та оформлення віконного простору. Що потрібно? Широке підвіконня! А що на нього поставити — залежить від вас. Якщо підвіконня не дозволяє розмістити на ньому горщики з квітами, спробуйте їх підвісити на карниз або на гачки по верху вікна (або на стіні) у кашпо.
Discussion about this post