18:14, 03 березня 2024 року
Напевно, на вашій кухні є гречка, адже вона вважається однією з найпопулярніших круп, яку навіть закуповують із запасом. Гречку можна додавати в супи, варити як самостійний гарнір, вона чудово доповнить м'ясні, рибні та овочеві страви, інформує Ukr.Media.
Коли йдеться про правильне харчування, то часто без гречаної каші не обійтися. Ця крупа довго засвоюється, має невисоку калорійність, тому допомагає схуднути.
Чим корисна гречка
- У крупі багато цінних поживних речовин. Вона містить вітаміни групи В, фолієву кислоту, залізо, магній, фосфор, цинк та інші мінерали.
- Гречка допомагає знижувати рівень поганого холестерину в крові, в ній багато розчинних волокон, які корисні для організму.
- Також крупа містить рутин, який зміцнює стінки судин і допомагає запобігти утворенню бляшок на них.
- Гречка нормалізує роботу кишківника і рятує від запорів — все завдяки високому вмісту клітковини.
- Ця крупа — цінне джерело антиоксидантів, які захищають клітини організму від вільних радикалів та запобігають розвитку різних патологій, включаючи серцево-судинні та онкологічні захворювання.
- Гречка допомагає впоратися зі втомою, зміцнює імунну та нервову системи.
- Крупа корисна і для мозку, вона покращує пам'ять та концентрацію.
Як правильно готувати гречку
Є одна важлива умова, якої необхідно дотримуватися: щоб гречка не втратила всі свої корисні властивості, готуйте не більше двадцяти хвилин. Якщо у вас є мультиварка, то краще скористатися нею: так точно ви не варитимете крупу довше, ніж треба.
Їжте гречку на сніданок, бажано без додавання молока. Ще один варіант — як друга страва на обід. Пам'ятайте, що порції мають бути невеликими. Ідеальним гарніром до гречки буде варене куряче філе чи риба.
За словами лікарів, гречку краще замочувати перед варінням. Залийте її на ніч водою кімнатної температури, так крупа розвариться і дасть значно більше користі, тому що збереже більше вітамінів, нутрієнтів і харчових волокон.
Якщо ви все ж таки надаєте перевагу варити гречку, то не варто робити це відразу після промивання крупи. Перед варінням її потрібно щонайменше на 30 хвилин замочити у воді. Плюс такого способу приготування полягає у тому, що у крупі знижується рівень фітинової кислоти. Фітинова кислота — антинутрієнт, який перешкоджає всмоктуванню великої кількості вітамінів та мінералів.
Не варто додавати до каші цукор, олію та різні топінги — це різко підвищує калорійність страви. Особливо шкідливо «заправляти» гречку тим, хто має проблеми з обміном речовин, зайвою вагою і високим рівнем цукру в крові.
Discussion about this post