Згодом кожен ноутбук починає працювати гірше, причини цього криються не тільки в застаріванні або поломках, а й у технічному обслуговуванні та налаштуваннях. Поліпшити продуктивність нескладно, головне підійти до вирішення завдання комплексно.
Чищення диска від тимчасових файлів і непотрібних програм
Що більше вільного місця на жорсткому диску, то швидше він працює, а тому важливим моментом підвищення продуктивності буде чищення диска від непотрібних файлів.
Це можуть бути:
- Програми, додатки та ігри, якими ви не користуєтеся. Видаляти їх необхідно через реєстр. Натисніть: Пуск (Start) / Панель керування (Settings) / Додатки (Apps) / Додатки та можливості (Apps & features). Далі виділіть потрібну програму та натисніть Видалити (Uninstall).
- Тимчасові файли та файли помилок (Temp). Для очищення можна використовувати програму CCleaner або вбудовану функцію Windows. Відкрийте Пуск (Start) / Панель керування (Settings) / Сховище (Storage). Тут відобразиться диск і дані на ньому, включно з пунктом Тимчасові файли (Temporary files). Клацніть на цьому пункті та натисніть Видалити файли (Remove files).
- Випадкові копії, непотрібні документи, файли та папки. Їх краще почистити вручну, щоб уникнути випадкової втрати даних.
Чистка від пилу;
Ноутбук може гальмувати, коли він перегрівається. У цьому разі рекомендується виконати чистку від пилу і заміну термопасти. Зробити це можна самостійно або віднести в сервісний центр.
Видалення додатків з автозавантаження;
Система часто гальмує через велику кількість додатків, що автоматично завантажуються. Для їхнього вимкнення перейдіть Пуск (Start) / Панель керування (Settings), потім Apps (Додатки) і виберіть Startup (Автозавантаження). Вимкніть додатки, які вам не потрібні та перезавантажте ноутбук.
Увімкнення режиму високої продуктивності
Для економії заряду акумулятора в ОС Windows передбачена функція План електроживлення, яка працює за замовчуванням. Якщо її переналаштувати на режим;
Максимальна продуктивність можна отримати більш високі показники.
Для цього перейдіть: Пуск (Start) / Панель керування (Settings) / Система (Systems) / Живлення (Power & sleep). У меню, що відкрилося, виберіть Додаткові налаштування живлення (Additional power settings). У вікні, що з’явилося, знайдіть Показати додатковий план живлення (Show additional plans) і клікніть на стрілку для розвороту меню. Виберіть Висока продуктивність (High perfomance).
Дефрагментація жорсткого диска та перевірка антивірусом;
Жорсткі диски, заповнені до межі, працюють повільніше. Інформація на них записується хаотично, що ускладнює відкриття файлів програм. Особливо часто цим страждають диски невеликого обсягу або з великою кількістю пошкоджених комірок.
Вирішити проблему допоможе дефрагментація, яка виконується програмно:
- Відкрийте цей комп’ютер (This PC);
- Виберіть потрібний диск і клікніть на ньому правою кнопкою миші;
- Виберіть Властивості (Properties) / Сервіс (Tool) / Оптимізація (Optimize);
- Запустіть дефрагментацію і дочекайтеся її закінчення;
- Повторіть дії з іншими дисками, якщо це необхідно.
Також варто перевірити систему на наявність вірусів. Шкідливі програми можуть залучити потужності для своїх цілей.
Вимкнення візуальних ефектів;
Різні візуальні анімації в системі можуть також перевантажувати її.
Щоб їх вимкнути перейдіть: Пуск (Start) / Панель керування (Settings) / Простота доступу (Ease of Access) / Екран (Display). У переліку налаштувань знайдіть Показати анімацію в Windows / Show animations in Windows і вимкніть її.
Апгрейд
Якщо є можливість, можна виконати заміну жорсткого диска на швидший, наприклад HDD на SSD. Якщо замінити складно, можна просто додати другий зовнішній для зберігання великих файлів, залишивши встановлений тільки під систему.
Допоможе і збільшення ОЗП, наприклад додавання другої планки пам’яті.
Для поліпшення роботи ноутбука може знадобитися оновлення системи і навіть повне її перевстановлення. При цьому старі ноутбуки не завжди здатні підтримувати нові версії ОС. Як альтернативу можна встановити більш ранню версію або ОС Linux.
Discussion about this post