Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) вчетверте поспіль зменшує прогноз зростання попиту на нафту в 2024 році, зокрема через уповільнення економічного розвитку на ключових ринках, таких як Китай.
Про це повідомляє Bloomberg.
Згідно з новим звітом, ОПЕК очікує, що у 2024 році світове споживання нафти зросте на 1,8 млн барелів на день (приблизно на 2%), що на 107 тис. барелів менше, ніж прогнозувалося раніше. Це скорочення пов’язане зі спадом попиту на таких ринках, як Китай, Індія та деякі африканські країни.
З липня ОПЕК знизила свої очікування щодо зростання попиту майже на 20% через суттєве зниження цін на нафту. Проте її прогноз все ще виглядає більш оптимістичним у порівнянні з іншими гравцями ринку, як-от банками Волл-стріт, торговельними компаніями та нафтовою корпорацією Aramco з Саудівської Аравії. Прогнози ОПЕК удвічі перевищують оцінки Міжнародного енергетичного агентства (IEA).
ОПЕК і її партнери вже двічі відкладали відновлення обсягів видобутку нафти, призупинених із 2022 року. Серія помірних щомісячних збільшень видобутку має розпочатися на початку наступного року і буде розглянута на засіданні 1 грудня.
Ціна на нафту на міжнародному ринку знизилася приблизно на 18% з початку липня, досягнувши близько 72 доларів за барель у Лондоні. Це зумовлено впевненістю трейдерів, що конфлікт на Близькому Сході не порушить постачання нафти, а також занепокоєнням щодо уповільнення економіки в Китаї, де попит на нафту знижується через внутрішні економічні труднощі.
Майбутні прогнози попиту на нафту можуть змінитися у зв’язку з новим президентством Дональда Трампа, який погрожує запровадити жорсткі торговельні тарифи у торгівлі з Китаєм та іншими країнами. Під час свого попереднього терміну Трамп обмежив експорт нафти з Ірану, який є членом ОПЕК.
Члени ОПЕК+ покращують виконання зобов’язань щодо скорочення видобутку. За даними звіту, Казахстан знизив видобуток на 292 тис. барелів на добу до 1,29 млн барелів, що нижче його встановленої квоти. Ірак також наближається до узгодженого рівня, хоча ще трохи перевищує квоту, а Росія залишилася трохи вище своєї встановленої межі видобутку.
ОПЕК прогнозує, що цього року середньодобове споживання нафти становитиме 104 млн барелів. У 2025 році попит зросте ще на 1,5 млн барелів на день, що на 103 тис. барелів менше від попередніх прогнозів організації.
Нагадаємо, Біткойн продовжує зростати: ціна наблизилася до $90 тисяч
Юлія Педюк – pravdatutnews.com
Discussion about this post