Кислотність шлунку визначається концентрацією соляної кислоти у шлунковому соку. Ії показник вимірюється в одиницях pH за допомогою спеціальної процедури — pH-метрії шлунку (гастроскопії). Щоб процес травлення був правильним, а самопочуття — добрим, вона має вироблятись у певній кількості. Перевищення або зниження нормального рівня призводить до проблем зі здоров’ям.
Коли та як заміряти шлункову кислотність
В цьому питанні особливу увагу слід приділяти пацієнтам, яким було діагностовано хронічну виразку шлунку та дванадцятипалої кишки, гастрит, рефлюкс-езофагіт, дуоденіт, ерозію. Діагностична процедура pH-метрії може призначатись в наступних випадках:
- больові відчуття та тяжкість у шлунку;
- часто спостерігаються печія, метеоризм;
- зниження апетиту;
- тривалий кашель.
При підвищених показниках призначається індивідуальне лікування, яке включає приймання антисекреторних препаратів. Одним з таких є Омепразол. Засіб знищує надлишкову кислотність завдяки блокуванню секреції шлункового соку. Процедура pH-метрії передбачає проведення гастроскопії. На дев’яти ділянках шлунку спеціальним зондом роблять заміри концентрації соляної кислоти. Процедура проводиться натщесерце виключно в медичному центрі та займає не більше двох хвилин. Без введення зонда важко точно встановити показник pH.
Як знизити кислотність шлунку
Найбільш ефективними засобами є медичні препарати, які призначаються лікарем. Окрім медикаментозного лікування пацієнту важливо змінити раціон та дотримуватися наступних рекомендацій:
- Вживати їжу дрібними порціями по 5-6 разів на день.
- Споживати продукти, багаті на аскорбінову кислоту, наприклад квашену капусту, цитрусові, кисломолочну продукцію.
- Включити до меню цілозерновий хліб, нежирне м’ясо.
При появі симптомів, які можуть свідчити про підвищену кислотність, не варто займатись самолікуванням. Проблема вимагає професійної діагностики та розробки комплексного лікувального плану. Тільки після точного визначення рівня Ph призначаються різноманітні засоби. Для того, щоб нормалізувати кислотність потрібне тривале лікування: дотримання дієти та здорового способу життя, який виключає куріння та зловживання алкоголем. Разом з медикаментозною терапією з раціону виключається фаст-фуд, жирна та смажена їжа. Важливо розробити грамотний режим без переїдання або голодування, що сприятиме нормалізації вироблення соляної кислоти шлунком.
Discussion about this post