День вишиванки – це свято, яке щороку відзначається в Україні. Це свято символізує національну гордість і єднання українського народу.
Українська вишиванка – не просто одяг, а національний символ, що передає історію, культуру та традиції України. Це одне з найкращих втілень національної самосвідомості та самовизначення народу, а також нагадування про велику красу та багатство української культури.
Це свято відзначається не тільки в Україні, але й у всьому світі, де живуть українці та друзі України.
На цей день люди одягають вишиванки, проводять фестивалі та конкурси вишиванок, влаштовують національні ярмарки і підтримують традиції свого народу.
День вишиванки – це не лише свято краси і національної самосвідомості, але й знак єдності народу, який ставить свою ідентичність і культурну спадщину на перший план.
Коли відзначаємо
Щороку у третій четвер травня в Україні відзначається Всесвітній день вишиванки.
У 2024 році День вишиванки святкуємо 16 травня.
Вперше це свято відзначили у 2006 році, коли студентка Чернівецького національного університету запропонувала своїм одногрупникам прийти на заняття у вишитих сорочках. Ініціативу підтримали і викладачі, і студенти всього навчального закладу.
Кілька років свято відзначалося тільки в стінах університету, а потім ця традиція поширилася і по інших містах України.
Особливе значення День вишиванки має під час повномасштабної війни Росії проти України.
Одягнена вишиванка 16 травня – символом незламності українського духу, заявою на весь світ про те, що українці – вільний народ.
Джерело: Радіо Трек
Discussion about this post