Чи літо, чи зима, для здоров’я організму важливо поповнювати необхідний обсяг води, який нам потрібний.
Орієнтовна норма для дорослої людини складає 4% від загальної маси тіла. Але єдиної для усіх норми споживання води немає.
Наша потреба в рідині залежить від температури та вологості повітря, як ми вдягнені та чим займаємося, що ми їмо, як працюють наші нирки, чи немає діареї, які ліки вживаємо тощо.
Для дорослих людей головним сигналом потреби в рідині є відчуття спраги: хочете пити – пийте, аби не алкоголь. Не рекомендується вгамовувати спрагу вживанням енергетиків, солодких газованих напоїв. Іншими сигналами про нестачу води в організмі можуть бути сухість у роті, помітне потемніння кольору сечі.
Діти та люди старшого віку не завжди можуть усвідомлювати відчуття спраги, тому їм потрібно нагадувати, що потрібно пити воду. У маленьких дітей спрага може проявлятися вередливістю, плаксивістю, апатією. Дітей треба привчати пити воду з нейтральним свіжим смаком.
Чим старшою стає людина, то може гірше розпізнавати сигнали тіла про спрагу. Особливо це може проявлятися у разі деменції та обмеженої мобільності людини. Необхідно слідкувати, щоб люди старшого віку регулярно робили кілька ковтків води.
Дітям та дорослим рекомендовано мати при собі багаторазову пляшку з водою, де б вони не були та незалежно від пори року. Вода – це запорука кращого самопочуття та взагалі питання виживання в екстремальній ситуації.
Нікому не рекомендується перебувати тривалий час у стані спраги та зневоднення. Але і не потрібно вливати у себе воду через силу.
Якщо вам постійно хочеться багато пити, не залежно від ситуації, варто здати аналіз крові на рівень глюкози.
Рівненський обласний центр контролю та профілактики хвороб
Discussion about this post