Поліс ОСЦПВ, який у народі називають автоцивілкою, передбачений законодавством України. Кожен власник транспортного засобу повинен обов’язково його придбати, інакше не можна сідати за кермо. Якщо при перевірці документів працівниками поліції водій не зможе пред’явити страховку, йому буде виписаний штраф. Зазвичай автолюбителі оформлюють такий поліс раз на рік. Для тих, хто не зовсім розуміє, у чому суть такого страхування, розповідаємо про його особливості.
Що являє собою автоцивілка
Страховий поліс ОСЦПВ — це обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності. Воно покриває збитки, завдані третій стороні у випадку ДТП. Що мається на увазі? Якщо власник страховки потрапить в аварію за участю ще одного транспортного засобу, причому його визнають винуватцем, шкоду, завдану майну чи здоров’ю потерпілим, покриває страхова компанія. Тобто при оформленні автоцивілки страхується не сам автомобіль, а відповідальність перед третіми особами.
Перевагою такого поліса є можливість зберегти свої гроші. Витрати на ремонт автомобіля чи лікування постраждалих повністю або частково бере на себе страхова компанія. При цьому законом встановлені наступні ліміти виплат:
- 320 000 грн — за шкоду, завдану здоров’ю чи життю третьої сторони, незалежно від кількості потерпілих;
- 160 000 — за шкоду, заподіяну майну на одного постраждалого.
Правила виплати прописані в законі, тому інколи суми, які виплачує страхова компанія, нижчі, ніж реальні витрати на ремонт авто. Різницю в цьому випадку покриває винуватець. За умови відсутності поліса КАСКО ремонт свого автомобіля він також сплачує сам. Але потрібно розуміти, що завдяки страховому полісу ОСЦПВ можна заощадити чималі кошти, якщо ви раптом станете винуватцем аварії.
Як оформити автоцивілку
Придбати поліс ОСЦПВ можна безпосередньо в офісі страхової компанії. Щоб скористатися всіма перевагами такого страхування, важливо вибрати перевіреного страхувальника. Проте такий спосіб не завжди зручний, оскільки потребує затрат часу та зусиль. Куди простіше оформити електронну автоцивілку (https://uniqa.ua/private/auto/avtograzhdanka/kupyty-elektronnyy-polis-osago/ — для цього за посиланням треба заповнити спеціальну форму). Подати документи онлайн можна всього за кілька хвилин. Документ прийде на email.
Електронний поліс ОСЦПВ має таку ж юридичну силу, як і паперовий варіант. При цьому його зручно зберігати й не обов’язково друкувати. На вимогу показати документ працівнику поліції можна продемонструвати його з телефона чи іншого гаджета. Перевіряють чинність страховки за унікальним номером, який при оформленні поліса вноситься до бази даних Моторного транспортного страхового бюро України. Головне — правильно заповнити всі дані при оформленні страховки.
Отже, електронний поліс ОСЦПВ — це не просто вимога закону, а можливість убезпечити себе від небажаних витрат. Такий документ дозволяє також впевнено почувати себе на дорозі.
Discussion about this post