NextEra Energy купить Dominion Energy в рамках угоди з обміну акціями вартістю майже $67 млрд, об’єднавши двох великих гравців енергетичного ринку США на тлі зростання попиту на електроенергію з боку дата-центрів для штучного інтелекту.
Dominion Energy забезпечує електроенергією найбільший у світі ринок дата-центрів у Північній Вірджинії. Ринкова капіталізація компанії перевищує $50 млрд.
NextEra Energy є найбільшим розробником відновлюваної енергетики в США, а також володіє активами у сфері газової та атомної генерації. Компанія зі штаб-квартирою у Флориді — найбільша комунальна компанія в індексі S&P 500 із капіталізацією понад $190 млрд.
Після об’єднання буде створено найбільшу регульовану електроенергетичну компанію у світі, повідомили сторони в понеділок. Сукупна ринкова капіталізація об’єднаної структури становитиме $249 млрд, а вартість підприємства (enterprise value) — близько $420 млрд. Це зробить компанію третьою за розміром в енергетичному секторі після Exxon Mobil і Chevron.
Генеральний директор NextEra Джон Кетчум заявив, що попит на електроенергію зростає найшвидшими темпами за останні десятиліття, а масштаб бізнесу стає ключовим фактором конкурентоспроможності.
Акціонери NextEra володітимуть 74,5% об’єднаної компанії, а інвестори Dominion — 25,5%. Компанія продовжить роботу під брендом NextEra Energy та збереже лістинг на Нью-Йоркській фондовій біржі під попереднім тикером.
Після оголошення угоди акції Dominion зросли більш ніж на 9%, тоді як папери NextEra знизилися більш ніж на 4%.
Кетчум також повідомив інвесторам, що об’єднана компанія розраховує стати ключовим партнером для технологічних корпорацій, які будують масштабні дата-центри. NextEra планує створити понад 30 хабів дата-центрів по всій території США для задоволення попиту, пов’язаного з розвитком ШІ.
Попри статус одного з найбільших інвесторів у відновлювану енергетику, NextEra останніми роками також збільшує інвестиції в газову генерацію. Крім того, компанія активно бере участь у розвитку атомної енергетики в США. Минулого року NextEra та Google уклали угоду про відновлення роботи законсервованої атомної електростанції Duane Arnold в Айові.
Компанії заявили, що після об’єднання стануть світовим лідером у сфері відновлюваної енергетики та систем зберігання енергії, лідером США з газової генерації та займуть друге місце в секторі атомної енергетики.
Джон Кетчум збереже посаду генерального директора об’єднаної компанії, а глава Dominion Роберт Блу очолить регульований комунальний бізнес і увійде до ради директорів нової структури.
Джерело: reuters






Коментувати post