20:07, 07 грудня 2024 року
Лікарі Рівненської обласної клінічної лікарні імені Юрія Семенюка допомогли реалізувати мрію 13-річної дівчини.
Про це повідомили на сайті медзакладу.
"Мріє, коли одягне облягаючу сукню до школи. Таке, здавалося б, просте бажання має 13-річна Юлія з Володимиреччини – і вже зовсім скоро воно завдяки роботі лікарів Обласного центру ортопедії, травматології та вертебрології Рівненської обласної клінічної лікарні імені Юрія Семенюка стане реальністю", – написали в лікарні.
Близько місяця тому дівчинці провели хірургічну корекцію сколіотичної деформації хребта з фіксацією транспедикулярною системою. Практично з народження пацієнтка мала проблему, яку лікарі не помічали.
Що в доньки щось не так зі спиною, мама побачила чи не одразу після народження, але медики запевняли, що жодних проблем немає та дитина повністю здорова. Навіть під час щорічних профілактичних медичних оглядів перед школою жоден із лікарів до 11 років Юлі не бачив, що в дівчинки деформована спина. Сама ж дитина ні на що не скаржилася, адже болю чи фізичного дискомфорту не відчувала.
«Два роки тому сімейна лікарка сказала, що у Юлі крива спина та направила нас до травматолога у Володимирці, а він вже в Рівне, тоді ми розпочали лікування – носили корсет та відвідували фізіотерапію, але результату це не принесло», – розповідає мама дівчинки пані Наталя.
Напередодні 1 вересня Юля одягла вишиванку й уже батько звернув увагу, що щось не так, коли зняли корсет, помітили, що спина вигнулася ще більше – і вже набула «S-подібного» вигину, тоді ж і звернулися до лікарів РОКЛ імені Юрія Семенюка.
Після огляду фахівцями Обласного центру ортопедії, травматології та вертебрології стало зрозуміло, що в дівчинки сколіотична деформація грудо-поперекового відділу хребта четвертого ступеня важкості та єдиним шляхом допомогти дівчинці є оперативне втручання.
Команда лікарів,до якої ввійшли Заслужений лікар України, доктор медичних наук, завідувач центру, ортопед-травматолог Валентин Піонтковський і Богдан Мироник, та лікар-анестезіолог Максим Барса провели оперативне втручання: хірургічну корекцію сколіозу та фіксацію транспедикулярною системою.
Необхідні металоконструкції пацієнтка отримала за державною програмою із забезпечення безкоштовними конструкціями дітей зі сколіотичною деформаціями хребта.
Певний час дівчинка перебувала під наглядом лікарів. Наразі ж почуває себе добре. Її виписали додому, де дівчина продовжує процес відновлення та реабілітації, який триватиме від 3 до 6 місяців.
Discussion about this post