22:45, 31 березня 2025 року
Заморозка — зручний спосіб для заготівлі продуктів. Ми звикли заморожувати овочі, фрукти, ягоди й зелень, щоби використовувати їх упродовж усього року для приготування різноманітних страв. Утім, далеко не все варто класти в морозильну камеру на зберігання. Що ж не можна заморожувати, на думку експертів із харчової промисловості?
Які продукти не можна заморожувати
Не всі продукти можна заморожувати, бо деякі з них утрачають свій смак і текстуру після розморожування. Особливо це стосується:
- листової зелені. Зазвичай її використовують для салатів, тому вона має бути свіжою. Через високий уміст води текстура зелені змінюється після розморожування. Салатні листи краще не заморожувати взагалі, а зелень по типу шпинату найкраще використовувати у смузі або рагу після морозилки;
- сира картопля. У ній також доволі багато води, тому після розморожування вона стає більш зернистою та кашоподібною. Натомість для заморожування краще підходить картопля, яку попередньо потрібно нарізати та бланшувати;
- яйця. Ідеться про цільний продукт зі шкаралупою. Під час заморожування яєчна рідина збільшується в об?ємі, тому є ймовірність, що яйце просто трісне. Якщо вам потрібно заморозити яйця, можна збити їх та розлити у форми для льоду;
- молоко та вершки. Під час заморожування та розморожування вони можуть розшаровуватися. Те саме стосується крем-супів і соусів, що містять ці продукти у складі. Також не радять заморожувати йогурти. Цей продукт підійде для морозилки, якщо ви плануєте додавати його у смузі;
- огірки. Вони приблизно на 95-97% складаються з води. Це – один із найбільш водянистих овочів, що не варто заморожувати. Інакше ви отримаєте слизистий і кашоподібний продукт, який не захочеться їсти.
Фрукти й овочі
У цьому списку опиняються авокадо, що темнішають після розморожування. Можна спробувати очистити продукт, порізати його на шматки та помістити в герметичний контейнер, щедро збризнувши лимонним соком. Це може зберегти зовнішній вигляд фрукта. Із помідорами такий трюк не спрацює. Після розморожування вони стануть кашоподібними й водянистими. Тож у свіжих салатах їх не використаєш. Утім, якщо вам потрібно зробити крем-суп або соус, такі заморожені томати підійдуть. Пам?ятайте головне правило: якщо у фруктах чи овочах багато води, краще їх не заморожувати. Наприклад, це також стосується кавуна та цитрусових. Утім, останні можна перетворювати на сік, заморожувати у формочках для льоду та використовувати для домашнього чаю.
Готові страви
Є готові страви, що чудово переносять заморозку. Це супи та бульйони, різноманітні рагу, карі, соуси на томатній основі. Також заморожувати можна запіканки та тісто. А от страви з високим умістом води краще не зберігати в морозилці. Це стосується салатів із майонезними заправками, свіжими овочами тощо. Після заморожування та повторного розігрівання смажена їжа втрачає свою характерну хрустку текстуру, часто стає м’якою та мокрою, тож її також краще не заморожувати.
Свіжа зелень
Якщо кінзу, петрушку чи кріп просто покласти в пакет та відправити в морозилку, нічого їстівного з цього ви не отримаєте. Зелень утратить свій смак, аромат і зовнішній вигляд. Натомість для довгого зберігання зелень подрібнюють, змішують з оливковою олією та заливають суміш у формочки для льоду. Такі заготовки точно стануть у пригоді під час приготування безлічі страв.
Джерело: Євген Клопотенко.
Discussion about this post