Сьогодні вінілові програвачі буквально переживають другу молодість. Все більше меломанів колекціонують вінілові платівки улюблених гуртів та надають перевагу прослуховуванню на відповідних програвачах. Однак, щоб прослуховування музики було максимально комфортним та якісним, важливо правильно підібрати програвач. На що звернути увагу при виборі вінілового програвача — розповідаємо в цій статті.
Які існують вінілові програвачі
Сучасні вінілові програвачі бувають двох типів: стаціонарні та all-in-one. Обидва види мають свої особливості, тому варто розглянути їх окремо.
Стаціонарний програвач
Стаціонарний програвач — це звичайна вертушка, яка є лише частиною аудіосистеми. Такий програвач не може самостійно відтворювати музику, оскільки не має вбудованих динаміків, фонокоректора та підсилювача. Він тільки забезпечує рух голки та передавання сигналу з платівки на інші пристрої.
При цьому деякі моделі стаціонарних програвачів можуть мати вбудований фонокоректор та підсилювач. Однак їх все одно потрібно додатково під’єднувати до акустики.
Програвач All-in-one
Програвач All-in-one — це пристрій, який має вбудовані динаміки, фонокоректор та підсилювач. Завдяки цьому його достатньо просто включити в розетку та поставити на нього вінілову платівку. Порівняно зі стаціонарним програвачем, така модель є дещо зручнішою, але вона має й свої недоліки. Наприклад, вбудовані компоненти програвача (голку, фонокоректор тощо) можна замінити лише на такі самі деталі. Натомість стаціонарний програвач дозволяє міняти вбудовані деталі на якісніші.
На які характеристики звернути увагу при виборі вінілового програвача
Вибираючи вініловий програвач, важливо враховувати не лише його тип, але й певні технічні характеристики. Щоб підібрати якісну модель, варто звернути увагу на такі параметри:
- Притискна сила тонарма. Це впливає на якість звуку та стан платівок. Стандартна сила тонарма становить від 1,5 до 3 грам. Перевірити цей показник можна в документації пристрою або за допомогою спеціальної ваги.
- Тип приводу. Він буває прямим (коли платівка розкручується мотором) та ремінним (вініл розкручується паском). Для домашнього використання рекомендується обирати моделі з ремінним приводом, а для виступів — з прямим.
- Тип картриджа. Є два види картриджів: ММ та МС. Вони відрізняються способом отримання та передавання сигналу. Від типу картриджа залежить яка саме акустика буде сумісна з програвачем.
- Вага. Якісні програвачі є досить важкими. Як правило, моделі легші ніж 7 кг можуть бути не надто надійними.
Вініловий програвач — це чудовий пристрій для якісного прослуховування улюблених композицій. В Україні великий вибір програвачів представлений в інтернет-магазині «Showtime».
Discussion about this post