Манго вважається одним з найбільш смачних фруктів. Це й не дивно. У цього плода дуже яскравий і приємний смак. Фрукт солодкий, з легенькою кислинкою і тропічними нотками, а от ближче до кісточки відчувається присмак піхти, який придає додаткової пікантності. Їдять манго зазвичай свіжим, а ще з нього роблять смачні десерти – додають до фруктових салатів, смузі, роблять з нього морозиво. Крім того, фрукт споживають і зеленим, додаючи до овочевих салатів. Проте, саме в стиглому вигляді можна повною мірою насолодитися смаком цього плоду. А для цього його треба вміти обирати. Як обрати манго і що робити, аби пришвидшити достигання вдома – розповімо просто зараз.
Основні показники стиглості плоду
Манго, які йдуть на експорт, зазвичай зривають трохи зеленкуватими. Такий підхід зумовлений необхідністю зберегти товар на протязі тривалого транспортування, отже й гостро постає питання, як це зробити з мінімальними втратами. Якщо ж відправляти на експорт плоди вже в стиглому вигляді, то вони просто не доїдуть і зіпсуються. Стиглі плоди дуже м’які, можуть пошкодитися, або навіть забродити чи починають гнити. Тож єдиним способом їх зберегти є варіант збирати фрукти ще надзелень. Проте цей підхід породжує певні проблеми при виборі. Є висока вірогідність купити нестигле манго, через що не вдасться насолодитися його смаком. Аби цього не сталося, треба знати, як вибирати плоди. Ось кілька хитрощів, які в цьому допоможуть:
- надавіть на плід;
- понюхайте;
- придивіться до забарвлення шкірки.
Перше, що треба уточнити – стиглі манго завжди м’які. Тож, спробуйте просто надавити на плід. Якщо на ньому залишається легка вм’ятинка і пальцем можна відчути, що він продавлюється, то це стиглий екземпляр.
Ще один показник – аромат. У стиглого манго він яскравий, виразний, з нотками піхти и тропічних квітів. Його відчутно навіть, якщо не підносити плід до носа. А от зелені фрукти майже не пахнуть. Коли ж відчувається кислий запах чи віддає бродінням, то це вказує на неякісний фрукт, який псується.
Окрім запаху та надавлювання, ідентифікувати стигле манго можна по зовнішньому виду. Зверніть увагу на шкірку. Вона має бути блискучою, без гнилі. Але якщо вона ідеального кольору, щільна і без дефектів, то це скоріше вказує на те, що перед вами ще зелене манго. Зате, якщо на шкірці є коричневі цяточки чи плямки, то плід стиглий. Це не гниль, а лише признак того, що фрукт готовий до вживання. В даному випадку спрацьовує аналогія з бананами, в яких потемніння шкірки вказує на абсолютну стиглість.
Усі ці маніпуляції допоможуть визначити якісний товар в магазині. А от при замовленні на сайті приходиться покладатися лише на совість продавця. Аби не сумніватися в якості товару, варто замовляти манго на сайті CrazyBox. Всі фрукти проходять ретельний відбір и поставляються клієнту максимально свіжими та стиглими. Хоча, коли манго трохи недостигле, страшного в цьому нічого немає. Прискорити цей процес можна і вдома.
Як пришвидшити достигання манго
Коли довелося купити зеленкуватий фрукт – це не привід засмучуватися. Вдома можна створити певні умови, які пришвидшать його дозрівання. Ось кілька секретів:
- Оберніть плід в папір. Підійде для цього паперовий коричневий пакет з магазину. Треба не дуже туго завернути фрукт (залишити доступ для повітря), залишити на кілька днів. Пришвидшить цей процес сусідство банана чи яблука. Ці плоди виділяють етилен, який суттєво прискорює достигання.
- Покладіть фрукт в рис. Достатньо просто занурити плід в крупу і на добу-дві залишити. В такий спосіб манго достигає дуже швидко, тож краще перевіряти його пару раз на добу.
- Покладіть плід в темне тепле і сухе місце. Наприклад, це може бути шафа. Варто створити умови повної темряви, щоб сонячне світло не проникало. Залишати манго в шафі треба до тих пір, поки не стане м’яким та не запашним.
Як бачимо, всі ці способи дуже прості і доступні. Створити умови для достигання манго можна і вдома, тож не доведеться їсти плід зеленим.
Discussion about this post