Ультрафіолетове випромінювання є частиною сонячного світла, яке як і позитивно, так і негативно впливає на наше здоров’я.
З одного боку воно відіграє важливу роль у синтезі вітаміну D, з іншого – надмірне перебування на сонці може спричинити певні проблеми зі здоров’ям, такі як: сонячні опіки, передчасне старіння шкіри та збільшення ризику розвитку раку шкіри.
Сонячне опромінення найбільш інтенсивне в літній період з 10 ранку до 16 години дня.
Щоб зменшити шкідливий вплив лікарі рекомендують не перебувати на сонці тривалий час, особливо в період інтенсивного випромінення.
При виході на вулицю вдягайте головний убір, світлий та просторий одяг, який закриває якомога більшу поверхню тіла. За потреби можна скористатися сонцезахисними кремами, але вони не є підставою для продовження перебування на сонці.
По можливості перебувайте в тіні, хоча тінь не забезпечує повного захисту від сонця.
Носіть сонячні окуляри, які значною мірою зменшують шкідливий вплив сонця на очі.
Пам’ятайте, що засмага є природним механізмом захисту від сонця. Засмагайте поступово, збільшуючи термін перебування на сонці. Кращий час для засмаги до 10 ранку та після 16 години дня.
Тривала дія ультрафіолетових променів збільшує ризик онкозахворювань. Тому не нехтуйте правилами безпеки на сонці й бережіть своє здоров’я.
Рівненський обласний центр контролю та профілактики хвороб
Discussion about this post