Для вступу у заклади вищої освіти абітурієнти раніше складали ЗНО. З 2022 року українці складають більш спрощену версію тестування, а саме НМТ — національний мультипредметний тест. В цьому році він складатиметься з трьох обов’язкових предметів та одного предмету на вибір вступника. Серед обов’язкових предметів є і математика, до якої потрібно як слід підготуватись. Найчастіше абітурієнти готуються самостійно чи займаються з репетитором з математики.
Які завдання будуть на іспиті?
У НМТ на математику виділяється 1 година. Абітурієнту потрібно виконати 20 завдань, серед яких є:
- 14 тестових завдань, у яких потрібно обрати одну з п’яти відповідей;
- 4 завдання на те, щоб встановити відповідність;
- 2 завдання, які передбачають написання короткої відповіді.
Відмічається, що на відміну від ЗНО, на мультитесті не буде завдання, у якому потрібно писати розгорнуту письмову відповідь. Це значно спрощує процес підготовки та складання. Однак, 20 завдань тесту можуть стосуватися різних тем, тому при підготовці обов’язково потрібно приділяти час та увагу тим темам, які можуть бути у НМТ. До програми входять наступні теми:
- планіметрія та стереометрія;
- вирази та числа;
- нерівності, їх системи та рівняння;
- функції;
- аналіз графіків та діаграм.
Отже, готуючись до складання НМТ з математики, потрібно обов’язково ретельно повторити перелічені теми.
Безпосередня підготовка
Для того, аби успішно скласти мультитест, потрібно завчасно почати підготовку. Важливо розробити план та дотримуватись його. Для початку можна взяти тогорічні тестові зошити та спробувати виконати завдання. Так ви зможете визначитись з темами, які потребують максимальної уваги. Педагоги рекомендують займатись по 1-1,5 години на день з регулярністю 3-4 рази на тиждень.
Не потрібно перескакувати з теми на тему. Якщо є проблеми чи численні помилки у виконанні тестів, краще не поспішати і повторити складну тему ще раз.
Ще один важливий момент — контроль часу. На математику виділяється 1 година. Тому, коли ви будете виконувати тести минулих років, намагайтесь слідкувати за часом та розподіляти його так, щоб вам вистачало на всі питання.
Самодисципліна
Крім практичної підготовки, роботи над помилками та виконання тестів, потрібно розвивати навички самодисципліни. Не варто пропускати заняття, зсилаючись на втому, відсутність настрою і т.д. Пам’ятайте про те, що ваша неуважність, прояв слабкості чи лінощі можуть привести до того, що ви отримаєте низьку оцінку і не поступите.
Допомога репетитора
Не всі абітурієнти можуть самостійно і якісно готуватись до успішного складання іспиту. Якщо ви бачите, що вам важко опанувати весь матеріал програми чи ви просто не можете навчатись без контролю зі сторони педагога, ймовірно, вам варто скористатися послугами репетитора математики. Такий спосіб підготовки до НМТ має певні переваги:
- індивідуальна навчальна програма — в ході перших занять викладач визначить слабкі місця і прогалини у знаннях, та підлаштує програму так, щоб надолужити втрачене і поглибити знання;
- безпосередня підготовка — навчаючись самостійно, ви можете відвертатися на сторонні справи; відвідуючи індивідуальні заняття з репетитором, ви будете потрапляти у робоче середовище, а значить, весь час буде направлений на підготовку та вивчення матеріалу;
- зручний графік занять — займаючись з репетитором, ви можете виділяти час і на відпочинок; варто пам’ятати, що якісна та результативна підготовка має комбінуватись з не менш якісним відпочинком; навчаючись самостійно, вам може бути складно виділяти час на те, щоб відпочити від математики; але заняття з репетитором набагато легше поєднувати з відпочинком;
- досвід репетитора — зазвичай індивідуальні заняття проводять шкільні вчителі чи викладачі університетів, які обізнані в програми тестів та знають, з якими типами завдань ви будете мати справу на іспиті; так ви не будете витрачати час на те, що не передбачено програмою, натомість репетитор буде робити акцент на розв’язуванні тестових питань, робитиме роботу над помилками і відразу буде пояснювати вам правила.
Підготовка до НМТ з математики — складний та відповідальний процес. Але при правильній організації та з професійною допомогою готуватись буде набагато простіше, ефективніше та результативніше.
Discussion about this post