Про це йшлося під час наради заступника голови РівнеОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Олександра Терещенка й заступника голови ОДА Ігоря Павленка з представниками обласного краєзнавчого музею.
"Забезпечення безбар'єрного простору на сьогодні є вкрай важливим процесом. Це стосується й закладів культури. Адже люди з інвалідністю повинні мати повноцінний доступ для відвідування музеїв", – сказав Олександр Терещенко.
Так, обговорили можливості впровадження віртуальних та 3D турів в закладі. Це дасть змогу ознайомитись із колекціями музею дистанційно з будь-якої точки світу. Окремо йшлося про фізичну безбар'єрність, тобто створення доступних умов для осіб з інвалідністю.
Однією із цілей також є цифрова безбар'єрність. Серед найближчих планів музею в цьому напрямку – оновити власний сайт, який стане доступним усім категоріям людей з інвалідністю.
Крім цього, під час наради проаналізували функціонування Реєстру музейного фонду України. Нагадаємо, наша область – одна з пілотних регіонів впровадження системи. Упродовж року працівники музеїв оцифровують облікові дані про музейні предмети шляхом внесення даних в державний електронний реєстр.
Discussion about this post