16:10, 23 лютого 2025 року
На кризі озера Басів Кут, що у Рівному, мотогонщики організували тренування. На льоду їздять, аби підтримувати фізичну форму, допоки погодні умови не дозволяють тренуватись на доріжках. За словами тренера з мотокросу Василя Юзепчука, на початку 2000-х років такі тренування у Рівному мотогонщики проводили щозими.
Повідомляє Суспільне.
Петро — мотогонщик. Понад три роки він займається цим видом спорту. Взимку, коли водойми замерзають, мотогонщики тренуються на кризі. У Рівному роблять це на озері Басів Кут.
"Тренуємося на піску, а пісок на цей час замерз, ми виїжджаємо на лід. Тобто тренування більше контрольованості заносу мотоцикла. Мотоцикл розганяється за 3-4 секунди при хорошому зачепі до 100 кілометрів за годину. В нас тут середня швидкість, 4-5 передача, — це 70-80, буває 90 [кілометрів — ред.] на виході", — розповів Петро.
Для кращого контакту з кригою гонщики використовують шиповану гуму. Зимові ж тренування проводять для підтримки фізичної форми.
"Мотокрос — це дуже тяжкий фізичний спорт. Тобто в нас навантаження не тільки на руки та ноги, в нас на всі м'язи. Вдихаєш це повітря, відчуття прекрасної зими. Ми виїжджаємо, отримуємо драйв, адреналін, нам це дуже подобається. Мотокрос — це сам по собі такий спорт, що тут без травм не буває ніякої слави. В принципі, тут травми всі допустимі. Впав то й впав, встав і поїхав далі, що ще робити", — додав гонщик.
Микола також займається мотокросом. Проте їздить не професійно, а для власного задоволення.
"Емоції — бомба. Екстрим, туди сюди. Як птах в небі — сів, газонув і лечу. Тренуємося, виїжджаємо сюди покататися, як є така можливість. Взяв такий мороз, ніби лід міцний. Тут дуже добре вчитися в поворотах, бо ти мотоцикл кладеш і потім буде легше на ґрунті, на піску", — зазначив мотогонщик-аматор Микола.
Микола додав, що, катаючись на кризі, потрібно бути максимально уважним.
"Травматизм дуже серйозним може бути. Ну, перегазуєш десь в якомусь повороті, хтось підріже чи сам. Трішки небезпечно. Лід сантиметрів 10, якщо впасти — то можна провалитися. Якщо провалився, то не знаю, чи врятують, чи не врятують", — пояснив він.
Тренер з мотокросу Василь Юзепчук пригадав, що тренування на льоду у Рівному на початку 2000-х років мотогонщики проводили щозими:
"Спідвеїсти виїжджали в нас на "Комсомольське озеро" (раніше так називалося "Яйце") і все це називалося "ледогарь". Вони на "ледогарьові" мотоцикли шипували гуму і пробували те саме робити, що роблять на гаровій доріжці. Організатором таких тренувань був Володимир Трофімов, це знову ж таки, якщо повернутися до озера "Комсомольского", що в Гідропарку. Там збиралися спортсмени. Долучалася тоді й молодь, приходили, пробували. Це для популяризації мотоциклетного спорту Рівненщини".
Discussion about this post