18:12, 13 травня 2025 року
У Рівному 12 травня, у День діагностики меланоми, фахівці Рівненського обласного шкірно-венерологічного диспансеру провели огляди 387 пацієнтів.
Повідомляють у Рівненській обласній раді.
У результаті обстежень 4 попередньо встановили діагноз меланоми, ще у 12 виявили підозру на немеланомний рак шкіри. Загалом 30 осіб скерували на додаткові обстеження та лікування до Рівненського обласного протипухлинного центру.
Директор шкірвендиспансеру Сергій Гордієвич нагадує, у розпал сезону відпусток варто пам’ятати, що надмірний вплив ультрафіолетових променів є шкідливим для організму.
Варто також нагадати, що 14 травня мобільна бригада диспансеру проведе плановий огляд пацієнтів у Березнівському центрі первинної медико-санітарної допомоги. Обстеження безкоштовні та відбуватимуться у першій половині дня.
За словами Сергія Гордієвича, виїзні огляди вже довели свою ефективність. З жовтня 2024 року виїзні мобільні медичні бригади обстежили 362 пацієнти в різних громадах області. У 24 з них діагностували рак шкіри.
«За один виїзд фахівці оглядають орієнтовно 70–80 людей. Це дає змогу оперативно виявити підозрілі новоутворення та вчасно скерувати пацієнтів до спеціалізованих закладів», – зазначив керівник диспансеру.
Discussion about this post