З початком весни на Рівненщині фіксують появу сміття в полях, лісах та берегах водойм тощо. Це призводить до утворення стихійних сміттєзвалищ, які не лише впливають на екологію, а й становлять загрозу для самої людини.
Про це розповіли в обласній Держпродспоживслужбі.
Як йдеться у повідомленні, жоден із таких самовільно створених пунктів скидання відходів не обладнаний відповідним чином:
"Продукти гниття і розпаду потрапляють через ґрунт у ґрунтові води, які, переважно, є джерелом водопостачання. Температура гниття подекуди настільки висока, що часто призводить до їх займання, до того ж у повітря викидається неймовірна кількість шкідливих речовин".
Фахівці зазначили, що при тлінні поліетиленового пакета, у повітря потрапляють понад 70 різних хімічних сполук.
У службі також розповіли, скільки часу розкладаються різні види сміття:
- скло — більше тисячі років;
- газетний папір — від одного місяця до одного сезону;
- звичайний офісний папір — два роки;
- картонні коробки — протягом трьох місяців;
- поліетиленові пакети — 100-200 років;
- пластикові пляшки — приблизно 180-200 років;
- металеві банки — 10 років;
- старе взуття — 10 років;
- автоакумулятори — орієнтовно 100 років;
- фольга — більше 100 років;
- електричні батарейки — 110 років;
- гумові покришки — 120-140 років;
- алюмінієві банки — 500 років.
У дописі розповіли, що, стихійні звалища сміття є середовищем для розмноження комах та гризунів, які є збудниками та носіями різних інфекційних захворювань, зокрема лептоспірозу, енцефаліту, чуми тощо.
Про що йдеться в законі
Людина, яка створила сміттєзвалище, згідно із Законом "Про відходи", повинна нести дисциплінарну, адміністративну, цивільну чи кримінальну відповідальність.
У Держпродспоживслужбі також пояснили, хто повинен ліквідовувати несанкціоновані сміттєзвалища, якщо люди, які його зробили, невідомі:
"Відповідальність за безпечне поводження з відходами та ліквідацію несанкціонованих і неконтрольованих звалищ на своїй території покладається на органи місцевого самоврядування. Крім того, до повноважень місцевих державних адміністрацій також належить забезпечення ліквідації несанкціонованих і неконтрольованих звалищ відходів, у разі, якщо вони знаходяться за межами населеного пункту".
Discussion about this post