Щоб об’єднати дві рослини в одну, виконують щеплення дерев весною. До основного приєднують гілочку від іншого. Створюється одне дерево, яке поєднує властивості двох. Це настільки популярна практика, що багато садівників охоче виконують процедуру. Щеплення дуже корисне та дає позитивні результати. Розглянемо чому.
Яка мета щеплення
Процедуру проводять восени та навесні. Виконуючи щеплення, садівник передає цінні риси одного сорту, що призводить до покращення загального стану цілого саду. Є декілька причин зробити цю процедуру:
- Покращення якості та смакових властивостей плодів.
- Краща адаптація до кліматичних умов. Деякі сорти чутливі до клімату, але завдяки стійкішій прищепі відбувається адаптування.
- Прискорення родючості. Прищеплені дерева розвиваються швидше, ніж ті, що були висаджені.
- Відновлення. З різних причин старе дерево псується, але ще може впродовж тривалого часу давати рясний урожай. Щеплення дозволяє його відновити.
Причин значно більше. Деякі садівники для перевірки нового сорту використовують саме щеплення. Це дозволяє зекономити на площі, яку займає садок. Після успішної перевірки можна висадити готові деревця.
Іноді економічно вигідніше прищепити гілку, ніж придбати новий саджанець. Більшість знайомих без проблем поділяться прищепою, і за неї не доведеться платити. Завдяки щепленню на невеликій ділянці можна розмістити значно більше потрібних сортів. Маючи лише одну підщепу, ви отримаєте фрукти у різні сезони.
Результати щеплення
Прищепи вимагають особливого догляду, тому що не завжди приживаються. Це потрібно враховувати. Кожна «операція» дещо послаблює дерево, і воно починає рости повільніше. Але результати доволі позитивні.
Садівник може отримати новий сорт завдяки тому, що підщепа та прищепа поєднують свої властивості. З часом такі дерева дають значно більший врожай. Якщо сорти підібрано правильно, плоди стають соковитішими, ароматнішими та солодшими.
Загальний термін життя дерева збільшується. Це можливо завдяки стійкій підщепі. Саме дерево стає більш витривалим після періоду формування. Також цей експеримент дозволяє спробувати екзотичні плоди. Південні персики можна прищепити до абрикосового дерева, яке вільно витримує сильні морози. Таке поєднання є взаємовигідним. Підщепа наділяє його витривалістю, а щепа дає смачні плоди, які в іншому випадку неможливо отримати. Можна експериментувати та втілювати у життя найнеймовірніші задуми без займання місця на садовій ділянці.
Щеплення дерева — це практичне рішення, яке дасть результати, якщо правильно вибрати час і дотримуватися правил. Тому дізнайтеся про методи, нюанси та експериментуйте.
Discussion about this post