13:57 26 квітня Київ, Україна
У день 38-ї річниці Чорнобильської катастрофи президент України вшанував ліквідаторів аварії та закликав світову спільноту чинити тиск на Росію для звільнення Запорізької АЕС. Про це йдеться у посаді президента у соцмережах.
Як зазначив Зеленський, радіація не визнає кордонів та не розрізняє державних прапорів. За його словами, Чорнобильська катастрофа продемонструвала світові, як швидко можуть виникнути смертельні погрози. Десятки тисяч людей ціною свого здоров’я та життя зупинили розростання Чорнобильської катастрофи та ліквідували її страшні наслідки у 1986 році та через роки, додав він.
Зеленський нагадав, що під час вторгнення РФ в Україну 35 днів Чорнобильська атомна станція була в окупації. Російські солдати пограбували лабораторії, взяли в полон охорону і знущалися з персоналу, використовували її для розгортання подальших військових дій.
Він підкреслив, що тільки це гарантуватиме, що світ не зазнає нових радіаційних катастроф — саме того, чим загрожує кожен день перебування російських окупантів на ЗАЕС 26 квітня 1986 року о 01.23 на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний хімічний вибух, що спричинив руйнування частини реакторного блоку та машинного залу.. Виникла пожежа, яка перекинулася на дах третього енергоблоку. Вогонь гасили до 5 години ранку. Однак у середині четвертого блоку його вдалося ліквідувати лише 10 травня, коли більшість графіту згоріла.
Після вибуху та пожежі утворилася радіоактивна хмара, що накрила не лише території сучасної України, Білорусі та Росії, а й багатьох європейських країн – Швеції, Австрії, Норвегії, Німеччини, Фінляндії, Греції, Румунії, Словенії, Литви, Латвії. За Міжнародною шкалою ядерних подій (INES) цю аварію класифікували за найвищим – сьомим рівнем небезпеки.
Discussion about this post