В одній з медичних установ Рівненщини почали реалізовувати проєкт, який направлений на психологічну реабілітацію діючих військовослужбовців з бойових бригад. Основною метою є повне відновлення психічного стану військових, щоб вони могли повернутися до звичайного ритму життя, розповідає начальник групи психологічного відновлення командування «захід» Олександр Онищенко.
– Довготривала війна не може не позначитись перш за все на психічному стані військовослужбовця, відповідно на ментальному здоров’ї та фізичному стані, саме тому ми започаткували цей проєкт. Скільки б сучасної техніки чи озброєння не було, перш за все військовослужбовці, тобто люди, управляють цим всім, – зазначив начальник групи психологічного відновлення управління ОК «Захід» Олександр Онищенко.
У медичному закладі провели операцію одному з пацієнтів, який отримав мінно-вибухову травму. Лікарі видалили 4 чугунні осколки зі стопи, зберігши функціональність кінцівки. Чоловік зазначив, що почувається відмінно, хоч все ще пересувається на милицях.
– Поступив після поранення. Я був раніше на лікуванні в Умані, осколки всі не подоставали з ноги і вони стали мені заважати, тому з такою проблемою поступив в цю лікарню на оперування лівої стопи, – додав військовослужбовець з позивним «Кіпіш».
Лікарі кажуть, що стопа у чоловіка повністю не відновиться, тому що були поранені і судини, і нерви. Чутливість кінцівки значно знизилася, проте «Кіпіш» після тривалої реабілітації зможе пересуватись самостійно.
– В мирному житті він зможе спокійно ходити, нога буде функціонувати так як потрібно. Але чи зможе витримати фізичні навантаження, це покаже тільки реабілітація, наскільки він зможе відновитися, тому що від моменту поранення ще не багато часу пройшло, – зауважив лікар-хірург.
Проєкт передбачає комплексний підхід, який включає роботу з фахівцями, що допомагає військовослужбовцям долати наслідки бойового стресу та зберігати психологічну стійкість.
– В даному випадку ми прибираємо наслідки поранень, тобто видалення сторонніх тіл, осколки, камуфляж, все що залишається в ранових каналах, те, що не було забрано на перших етапах після евакуації, – додав хірург.
Реалізація таких ініціатив є надзвичайно важливою в нинішніх умовах, адже психологічна підтримка допомагає не лише самим військовим, а й їхнім родинам, сприяючи соціальній адаптації після виконання бойових завдань. Тому, горизонт такої допомоги планують розширити, залучаючи до участі якомога більше медичних установ.
Discussion about this post