13:28 12 April Київ, Україна
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на Форумі дипломатії воєнного часу визначив п’ять ключових напрямків роботи української дипломатії у 2024 році.
Про це глава МЗС сказав на першому Форумі дипломатії воєнного часу.
“Безумовно, під час війни все пріоритет, тому що війна – це мільйон речей, і немає нічого поганого в умовах війни… Але я своїх колег питаю щотижня і турбую такими п’ятьма питаннями. Перший – це ППО, і не просто ППО, а дві конкретні речі – Patriot чи SAMP/T”, – зазначив Кулеба.
Він додав, що українська сторона говорить переважно про «Patriot», бо їх більше у світі. Міністр також наголосив, що у цьому сенсі у переговорах з партнерами слід діяти дуже сфокусовано.
“Нам підходить тільки одна відповідь: скільки батарейок «Patriot» і коли? Скільки батарей SAMP/T і коли? Скільки ракет до них і коли? Тому, коли наші друзі нам відповідають у публічному просторі, що ми працюємо над тим, щоб допомогти вам загалом із ППО», ми за зачиненими дверима запитуємо їх: «А що конкретно ви маєте на увазі?», – зазначив Кулеба.
Другим пріоритетом він назвав українську формулу миру та саміт у Швейцарії, третім – питання ЄС та НАТО.
Глава МЗС уточнив, що щодо ЄС йдеться про схвалення переговорної рамки та проведення першого засідання міжурядової конференції.
“По НАТО все зрозуміло – готуємося до Вашингтонського саміту. Наші партнери дуже хочуть про все домовитися задовго до Вашингтонського саміту, щоб не було жодних несподіванок у саміті, але це буде непросто”, – зазначив міністр.
Четвертим пріоритетом Кулеба назвав «цілину, яку треба підняти, – це Латинська Америка».
“Стратегію схвалили, зараз активізуємо відносини і рухаємось цим треком”, – повідомив він.
П’ятим пріоритетом, за словами глави МЗС, є нова комплексна політика щодо українців за кордоном. За його словами, після початку великої війни стало очевидним – якщо ми не змінимо політику щодо українців за кордоном, їхня асиміляція відбудеться дуже швидко.
“Я не належу до тих, хто вірить, що більшість українців повернуться. Я належу до тих, хто вважає, що з ними потрібно працювати, щоб вони залишилися українцями. І тому тут – від множинного громадянства, до цифровізації консульських послуг, більш ефективного фінансування громад та різних програм спільно з ними… Ми підготували напрацювання, програми, стратегію, промовляємо її з іншими органами влади та презентуватимемо її Президенту”, – резюмував голова української дипломатії.
Discussion about this post