Випадкові камінці з-під коліс, гілки дерев на узбіччях, неакуратне паркування, витівки недоброзичливців — розповсюджені причини появи подряпин на поверхні авто. Що з ними робити — залежить від глибини пошкодження. Якщо порушена цілісність тільки лакофарбового шару, проблему можна вирішити власноруч. Якщо ж подряпина пройшла крізь ґрунт або метал — краще звернутися по допомогу до професіоналів.
Ліквідуємо подряпину самостійно
Головна ознака неглибокої поверхневої подряпини — її не видно на мокрій поверхні. Тому передусім автомобіль необхідно помити. Якщо виявилося, що пошкодження не досягло ґрунтового шару, можна зробити наступне:
- Залити подряпину засобом WD-40 та затерти м’якою серветкою. Це своєрідна «швидка допомога», яка зробить дефект непомітним, але протримається до першої мийки.
- Замаскувати пошкодження олівцем з акриловими смолами або восковою поліроллю — без підфарбовування.
- Придбати готовий набір для ремонту дрібних подряпин або самому зібрати його з окремих засобів — фарби, лаку, затверджувача, пристосування для заповнення подряпини, полірувального паперу, поліролі, знежирювача.
Важливо при цьому точно підібрати відтінок фарби — інакше ви не покращите, а навпаки, спотворите зовнішній вигляд автомобіля. Для цього доцільно звертати увагу на пропозиції великих автомагазинів, як-от Автоколор з асортиментом фарб, що містить понад дві сотні позицій.
Якщо деформовано лише лакове покриття, а фарба залишилася непошкодженою, достатньо зачистити ділянку змоченою у воді шліфувальною шкуркою P2000, відполірувати із використанням дрібноабразивної пасти й протерти серветкою.
Також варто знати, що покриття металік і перламутр у домашніх умовах відновити неможливо — доведеться скористатися допомогою професійних майстрів.
Глибоке пошкодження — що робити
Якщо подряпина пошкодила ґрунтовий шар і дісталася металу — без візиту до автомайстерні не обійтися. Ліквідація подібних дефектів передбачає антикорозійне оброблення, а після нього — фарбування у спеціальній камері. Якщо цього не зробити, а просто замаскувати подряпину, під шаром фарби іржа проникатиме дедалі глибше — до повного проїдання металу.
Отже, визначивши глибину подряпини, майстер:
- знежирює проблемну ділянку;
- прибирає корозію шліфуванням;
- обробляє подряпину кислотним ґрунтом;
- наносить наповнювальний ґрунт;
- сушить і шліфує його;
- шпаклює поверхню;
- підбирає відтінок фарби за VIN-кодом або таблицею;
- фарбує ділянку і вкриває її шаром захисного лаку.
Оброблена таким чином подряпина не збільшуватиметься в будь-якому напрямі й буде непомітною на кузові транспортного засобу.
До речі, потурбуватися про захист від подряпин можна і потрібно завчасно. Для цього спеціалісти пропонують захисне оброблення поліроллю, яке убезпечить кузов від випадкових пошкоджень.
Discussion about this post