Отримання грошей із-за кордону — звичне явище для українців. Але щоб не мати проблем із законом, важливо розуміти, як працює система оподаткування таких надходжень. Пропонуємо детальний гід з оподаткування переказів на картку. Він допоможе розібратися в нюансах.
Які перекази з-за кордону потрапляють під приціл податкової
Згідно з Податковим кодексом, доходи з іноземних джерел — це будь-які надходження в іноземній валюті від фізичних чи юридичних осіб:
- зарплата, премії;
- виплати за трудовими чи цивільно-правовими угодами;
- дивіденди, відсотки, роялті;
- спадщина, подарунки, виграші.
Сюди ж входять доходи від продажу рухомого та нерухомого майна, а також інші надходження від діяльності чи послуг за кордоном.
Одержувачі іноземних доходів повинні подавати річну декларацію та самостійно сплачувати ПДФО за ставкою 18 % та 1,5 % військового збору. ФОПи можуть отримувати дохід на іноземні рахунки, але до кінця розрахункового періоду гроші потрібно переказати на український рахунок.
Що підлягає оподаткуванню
Податок сплачують із доходів за трудовими чи цивільно-правовими відносинами, оплатою товарів або послуг, спадщиною від нерезидента, відсотками, дивідендами й виграшами.
Не оподатковуються аліменти, стипендії, гранти, страхові виплати, міжнародна допомога та перекази від близьких родичів. Щоб швидко отримувати перекази й контролювати фінанси, можна використовувати ZEN.COM — сервіс із вигідними тарифами для України.
Податок з переказу: хто платить
Відповідальність за декларування іноземних доходів та сплату ПДФО лежить на одержувачі грошей. Банки та інші фінансові установи, які виплачують перекази в Україні, не утримують податок. Вони переказують усю суму отримувачу.
Як правильно сплатити податок на переказ
До 1 травня потрібно подати декларацію із загальною сумою іноземних доходів за минулий рік, після чого податкова надсилає суму до сплати. Податки слід сплатити протягом 60 днів за курсом НБУ на день отримання коштів.
Кого та на скільки штрафуватимуть
Несумлінне виконання вимог законодавства тягне за собою низку штрафів:
- за неподання декларації або порушення строків — 340 грн (повторне протягом року — 1020 грн);
- за несплату податків — 10 % від суми боргу в разі затримання до 30 днів або 20 % при несплаті понад 30 днів, плюс пеня за кожен день прострочення.
Якщо ж порушення законодавства набуває великих масштабів, то може загрожувати кримінальна відповідальність.
Як легально уникнути сплати податку з переказів
Не оподатковуються перекази у вигляді гуманітарної допомоги, коштів на лікування чи навчання, доходів дипломатів та міжнародної технічної допомоги. Отримання переказів на іноземний рахунок, аліменти або допомога від родичів також звільняються від податків.
Мобільний застосунок ZEN.COM дозволяє швидко отримувати міжнародні перекази, стежити за фінансами та користуватися вигідними тарифами на перекази в Україну. Клієнти можуть отримувати зарплату з-за кордону й своєчасно переказувати кошти на рахунок ФОП в українському банку для сплати податків.
Discussion about this post