20:29 25 березня Київ, Україна
Українські законодавці пропонують нові заходи для регулювання платформ загального доступу до інформації, зокрема популярного месенджера Telegram. Відповідний законопроект №11115 зареєстрували у ВР. Мапа законопроекту опублікована на сайті Верховної ради.
Авторами законодавчої ініціативи є нардепи від різних фракцій, зокрема від “Європейської солідарності” Микола Княжицький, Ростислав Павленко, Михайло Бондар, Іванна Клімпуш-Цинцадзе, Ірина Фріз, Софія Федіна, від “Слуги народу” Микита Потураєв, “Людмила Марченко та Наталія Піпа, від депутатської групи “За майбутнє” – Ірина Констанкевич.
У пояснювальній записці наголошується, що запропоноване чинним законом “Про медіа” регулювання залишилося неповним, що виявилося у неможливості ефективного реагування з боку держави на низку проблем в інформаційній сфері.
Зазначається, що в умовах повномасштабної агресії проти України “ці проблеми створюють очевидні загрози національній безпеці”, і цей законопроект має надати державним органам “відповідний інструментарій”.
Документ пропонує встановити вимоги до провайдерів платформ загального доступу до інформації на вимогу розкривати структуру своєї власності та джерела фінансування. При цьому умови не допускають діяльності в Україні суб’єктів у сфері медіа, які належать або фінансуються резидентами держави-агресора.
Законопроект також пропонує встановити законодавчу презумпцію, згідно з якою неможливість здійснити перевірку через відсутність комунікації з провайдером (і через відсутність представництва та через ненадання витребуваних документів та інформації) є підставою для визнання структури власності такого провайдера непрозорою.
При цьому органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, а також постачальники фінансових послуг не мають права використовувати платформи загального доступу до інформації з непрозорою структурою їх провайдерів.. Також не допускається встановлення зазначених платформ та пов’язаних з ними сервісів на пристроях, що використовуються для службових цілей, відповідно до практики деяких країн Євросоюзу та Швейцарії.
Законопроект спрямовано на розгляд парламентського профільного комітету.
Discussion about this post