17:04 03 травня Київ, Україна
Міноборони оприлюднило список захворювань, з якими військовозобов'язані зізнаються придатними для служби в армії та військовому резерві. Відповідний наказ Міноборони України від 27 квітня опубліковано на сайті Верховної ради та набуде чинності 4 травня. З головного, що змінилося:
- ВІЛ: непридатні лише ті, хто має хворобу прогресує. Носії вірусу можуть бути у тилових частинах чи ТЦК. Безсимптомні носії придатні для фронту.
- Рак: з обліку знімуть тільки з неоперабельними випадками та мають метастази. Хто прооперував первинну пухлину або вона поступово прогресує, можуть направити на службу в тил. Те ж саме, якщо у них рак шкіри чи нижньої губи. Цілком придатні ті, хто страждає на хворобу на стадії стійкої ремісії.
- Туберкульоз: клінічно вилікуваний туберкульоз – служба в ТЦК та частинах забезпечення, «залишкові явища» після вилікуваного туберкульозу – цілком придатний.
- Психічні розлади: військовозобов'язані з легкими психічними проявами та розумовою відсталістю визнаються придатними для військової служби у тилу.
- Жінки: військовозобов'язані вагітні та жінки після пологів вважаються придатними до служби, якщо вагітність та післяпологовий період пройшли без ускладнень. Ускладнення дають декларація про відпустку чи звільнення.
І вже завтра набуде чинності Закон, який скасовує статус «обмежено відповідний».
З 18 травня, коли набуде чинності новий закон про мобілізацію, почнуть повторно викликати на медкомісію в ТЦК тих, кого раніше визнали обмежено придатними до служби.
У військовозобов'язаних буде 9 місяців, щоб пройти повторну ВВК та отримати новий висновок – придатний чи непридатний до військової служби.
Готових до військової служби українців ділитимуть на 4 категорії за станом здоров'я:
- придатний (повністю);
- придатний до служби у вищому військовому навчальному закладі, у ТЦК, частинах забезпечення, установах, організаціях, але непридатний до служби у десантно-штурмових військах, морській піхоті, силах спецоперацій, підрозділах спецпризначення, плаваючому складі тощо;
- придатний за окремими спеціальностями (наприклад, кандидати на вступ до військового вишу);
- придатний для виконання специфічних завдань.
З повним списком можна ознайомитися ТУТ .
Discussion about this post