08:24, 25 травня 2025 року
ЦНАПи Рівненщини продовжують упроваджувати принципи цифрової безбар’єрності, забезпечуючи рівний доступ до адміністративних послуг незалежно від місця проживання чи фізичних можливостей громадян.
Про це повідомили у пресслужбі Рівненської ОДА.
Сьогодні вже 13 центрів надання адмінпослуг у громадах області працюють у форматі виїзного обслуговування за допомогою спеціального цифрового обладнання – «мобільних кейсів».
Послуга доступна в ЦНАПах таких громад: Сарни, Рокитне, Костопіль, Березне, Вараш, Корець, Гоща, Демидівка, Клевань, Острог, Козин, Рівне, Шпанів.
Найактивніше такий формат використовують у Костопільській громаді (на відео), де впродовж 2024-2025 років за допомогою мобільних кейсів уже надано сотні послуг.
«Завдяки таким цифровим рішенням ми забезпечуємо доступність послуг для тих, хто не може самостійно прийти до ЦНАПу. Це і є приклад реальної цифрової трансформації з людським обличчям», – зазначає заступник начальника Рівненської ОДА з питань цифрового розвитку (CDTO) Олександр Терещенко.
Кому доступні послуги на віддаленому робочому місці?
- особам, які досягли 80-річного віку;
- людям з інвалідністю I групи;
- тим, хто за станом здоров’я не здатен пересуватися самостійно (зокрема, у лікарнях);
- підопічним терцентрів, що отримують соціальну послугу догляду вдома;
- жителям віддалених або малодоступних населених пунктів.
Як наголосили в Рівненській ОДА наприкінці, такі мобільні рішення – це новий рівень доступності державних сервісів. Вони не тільки знімають фізичні бар’єри, а й відкривають цифрові можливості там, де раніше їх не було.
Discussion about this post