08:56, 20 квітня 2025 року
На Волині створили "гарячу лінію" для повідомлення про захворювання ящуру та блутангу.
У Головному управлінні Держпродспоживслужби у Волинській області створено цілодобову безкоштовно «гарячу лінію» для дзвінків від громадян регіону у випадку підозр щодо захворювань тварин на ящур чи блутанг.
Якщо є підозра – негайно повідомляйте на «гарячу лінію» за номером – (089) 12 00 865.
В країнах ЄС зафіксовані спалахи ящуру. Як наслідок – це високі ризики занесення хвороби на територію України.
Держпродспоживслужба застосовує заходи, щоб не допустити занесення захворювання: заборонено імпорт продукції тваринного походження з країн, де зафіксовано спалахи (тварини, які можуть хворіти на ящур, молоко, м'ясо та інші позиції продуктів від сприйнятливих тварин, репродуктивний матеріал), посилено контроль за клінічним станом та транспортуванням (переміщенням) сприйнятливих до захворювання видів тварин, на кордоні – пропуск пасажирів та екіпажів транспортних засобів через дезінфікуючі килимки, дезінфекція транспортних засобів на пунктах пропуску, забезпечено виконання заборони на ввезення продуктів тваринного походження, в тому числі із ручної поклажі та багажу громадян,
Ящур – це висококонтагіозне вірусне захворювання, яке здебільшого вражає свійських тварин: велику рогату худобу, свиней, овець, кіз, верблюдів, буйволів, яків, оленів, косуль, джейранів, сайгаків, турів, лосів, кабанів, антилоп, зебр, слонів, ведмедів та інших парнокопитних.
На ящур може хворіти й людина. Зараження відбувається при споживанні необеззараженого молока від хворих тварин, а також через продукти його переробки, рідше через м'ясо. Люди здатні виділяти вірус протягом 24-48 годин. Клінічними ознаками є: слинотеча, наявність невеликої круглої або овальної форми виразки слизової оболонки рота (афт), ерозій на слизовій оболонці ротової порожнини та язика, підвищення температури тіла, кульгавість та зниження апетиту.
Discussion about this post