На сьогодні відповідні рішення ухвалили 63 громад області. Єдиним винятком залишається місто Вараш, де ще подається тепло. Водночас в області вже розпочалася підготовка до наступного опалювального періоду.
Ключові виклики та проблеми, що постають перед комунальними підприємствами і громадами, стали темою наради, яка відбулася під керівництвом заступниці голови Рівненської ОДА Людмили Шатковської.
Участь у зустрічі взяли керівництво ТОВ «Рівнетеплоенерго» та Рівненської громади.
«Попереду непростий період. Через війну регіон, як і вся країна, продовжує зіштовхуватися з серйозними енергетичними викликами. В умовах обмежених ресурсів надзвичайно важливо скоординувати зусилля влади, громад і бізнесу», – зазначила Людмила Шатковська.
Одним із головних проблемних напрямів учасники назвали зношеність теплових мереж та генеруючого обладнання. Багато систем потребують ремонту або повної заміни.
У фокусі обговорення – і ситуація в обласному центрі. Основним постачальником тепла в Рівненській громаді є ТОВ «Рівнетеплоенерго». 90% його споживачів – мешканці найбільшого населеного пункту. Наразі громада вже підготувала проєкт Програми компенсації різниці між економічно обґрунтованими та заниженими тарифами для населення на наступний опалювальний сезон.
Учасники наради наголосили на необхідності заміни аварійних мереж і впровадження енергоефективних рішень. Людмила Шатковська підкреслила важливість подальшого впровадження відновлюваних джерел енергії.
На нараді також акцентували на розвитку альтернативної енергетики. В області на теплопостачальних підприємствах вже працює 14 когенераційних установок.
Окремо йшлося про підготовку до можливих кризових ситуацій, а також триває робота над сценаріями дій на випадок можливих блекаутів.
Discussion about this post