Про рідкісного представника фауни розповіли фахівці Нобельський Національний Природний Парк:
" Гоголь – ще один червонокнижний вид, що обліковується на території Нобельського НПП. Це птах родини качиних. Він гніздиться групами, переважно у хвойних лісах, неподалік від не дуже глибоких водойм та боліт
Улюблене місце для влаштування гнізда – старе дупло в стовбурі дерева . Саме тому, в народі цих птахів називають «дуплянки». Причому свої житла ці качки самостійно не облаштовують, а просто знаходять порожні дупла. Через цю особливість часто виникають труднощі в пошуку місця гніздування, відтак ці птахи відрізняються досить агресивним характером і цілком можуть напасти на порушника зайнятої території.
Однією з головних особливостей гоголів є здатність до пірнання. Науково доведено, що вони можуть занурюватись на глибину до 4 метрів. Саме тому гоголі мають можливість харчуватися підводними мешканцями, але це не єдині компоненти їхнього раціону . Крім водних, вони їдять і берегових тварин: комах і личинок, мошок, комарів, клопів, бабок, метеликів, жуків-плавунців, рачків, мальків, дощових черв'яків, земноводних пуголовків, молюсків тощо.
Залежно від екології, погодних умов, впливів людини і хижаків тривалість життя гоголя відрізняється не надто великим терміном. В основному він дорівнює 5-7 років.
Їх чисельність зменшується через вирубування дуплистих дерев у заплавах річок і на берегах озер, затоплення заплав внаслідок будівництва ГЕС.
Відома фраза «ходити гоголем», яка вже встигла стати фразеологізмом, з’явилася у зв'язку з манерами поведінки качки цієї породи. Вся річ у тому, що птах має незвичайну манеру пересування по суші – качка закидає голову назад і ходить повільно та перевальцем.
Окрім Червоної книги України, гоголь охороняється Бернською (Додаток ІІІ) та Боннською (Додаток ІІ) конвенціями"
Discussion about this post