• ГОЛОВНА
  • Рівне
  • НАДЗВИЧАЙНЕ
  • Політика
  • Економіка
  • БІЗНЕС
  • КУЛЬТУРА
    • ПОБАЖАННЯ
    • ПРИВІТАННЯ
      • ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ
      • НА ВЕСІЛЛЯ
      • КАЛЕНДАРНІ СВЯТА
      • ДЕНЬ АНГЕЛА
    • ТОСТИ
    • КОНКУРСИ
    • ПРИКМЕТИ
    • ЩО ПОДАРУВАТИ?
Четвер, 11 Вересня, 2025
РІВНЕНСЬКИЙ ВІСНИК
  • ГОЛОВНА
  • Рівне
  • НАДЗВИЧАЙНЕ
  • Політика
  • Економіка
  • БІЗНЕС
  • КУЛЬТУРА
    • ПОБАЖАННЯ
    • ПРИВІТАННЯ
      • ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ
      • НА ВЕСІЛЛЯ
      • КАЛЕНДАРНІ СВЯТА
      • ДЕНЬ АНГЕЛА
    • ТОСТИ
    • КОНКУРСИ
    • ПРИКМЕТИ
    • ЩО ПОДАРУВАТИ?
Subscribe
Безрезультатно
View All Result
РІВНЕНСЬКИЙ ВІСНИК
Безрезультатно
View All Result
Головна Рівне

На Рівненщині місцеві депутати складають мандати, бо не можуть виїхати за кордон | Рівне сьогодні

20:41, 13 листопада 2024 року

На Рівненщині місцеві депутати складають мандати через обмеження виїзду за кордон. 

Про це йшлося на крушлому столі, який відбувся у Рівному за ініціативи Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, повідомляють у пресслужбі облради. 

Учасниками заходу стали парламентарі, керівництво та депутати місцевих рад Рівненщини, представники Асоціації міст України та Асоціації «ОТГ Рівненщини», експерти. Рівненську обласну раду на засіданні круглого столу представляв заступник голови Віталій Ундір.

Найбільше дискутували навколо питання щодо обмеження виїзду за кордон депутатів місцевих рад, що регламентовані Постановою Камінету Міністрів України №69.

Учасники зустрічі загострили увагу на тому, що через ці обмеження багато депутатів, особливо в невеликих за чисельністю громадах, складають повноваження. А це, у свою чергу, призвело до того, що такі ради втрачають свою правомочність: через відсутність кворуму вони не можуть приймати необхідні для життя своїх ТГ рішення.

На повноважність місцевих рад впливає й інший фактор – мобілізація депутатів. Тож знову порушили питання, як надати таким обранцям можливість брати участь в засіданнях сесій дистанційно – в режимі онлайн.

Присутні погодилися з тезою, що норми згаданої постанови багато в чому обмежують права депутатів місцевих рад і не дають їм можливості вповні виконувати свої депутатські повноваження. При цьому пригадали перші місяці повномасштабного вторгнення, коли саме завдяки гуманітарній підтримці міжнародних партнерів місцеві ради допомагали одна одній вижити. А щоб організувати такі гуманітарні вантажі представникам місцевих рад доводилося виїздити за межі країни.

Серед інших викликів, пов’язаних з війною, назвали і неузгодженості в питанні повноважень депутатів місцевих рад в розрізі взаємодії з місцевими військовими адміністраціями.

Також обговорили питання недосконалості української виборчої системи, та які зміни до законодавства необхідно внести, щоб зменшити вплив партійної складової на роботу депутатів місцевих рад.

Тож поняття імперативного мандату також стало предметом обговорення під час круглого столу.

Як підсумували організатори заходу, всі озвучені під час круглого столу зауваження та пропозиції будуть враховані в роботі Комітету, яка стосується вдосконалення діяльностідепутатів місцевих рад.

Зауважимо, що захід відбувся у співпраці з ГО «Лабораторія законодавчих ініціатив».

поширитиScan
попередня новина

Поздравления маме с днем рождения ее взрослой дочери

наступна новина

Президент та спортивний директор “Вереса” відправились на саміт до Туреччини | Рівне сьогодні

наступна новина

Президент та спортивний директор "Вереса" відправились на саміт до Туреччини | Рівне сьогодні

Коментувати post

БІЗНЕС

Чекати на мир в Україні найближчим часом не варто, – міністр закордонних справ Італії

Орбан заявив, що під час переговорів Україну “поділять на три зони”

Трамп анонсував візит представників Європи до США, щоб обговорити завершення війни в Україні

На двох напрямках ЗСУ відновили у п’ять разів більше територій, ніж втратили, – Сирський

У Чехії лідер популістів закликав переглянути дозвіл на проживання українців у країні

Бійці ГУР завадили росіянам прорватися до Дніпропетровської області

До Китаю почали прибувати танкери з “тіньового флоту” РФ, – Reuters

“Нам байдуже, що думає Москва”, – Сійярто відповів на заяву Зеленського про “дивну” позицію Угорщини

Сі Цзіньпін вірить у долю: Sky News пише, чому це погана новина для України та Заходу

Фіцо пояснив Зеленському свою антиукраїнську політику

  • ГОЛОВНА
  • Рівне
  • НАДЗВИЧАЙНЕ
  • Політика
  • Економіка
  • БІЗНЕС
  • КУЛЬТУРА

© 2024 "Рівненський вісник"
Рекламний відділ: ukraina.portal.24@gmail.com

Безрезультатно
View All Result
  • ГОЛОВНА
  • Рівне
  • НАДЗВИЧАЙНЕ
  • Політика
  • Економіка
  • БІЗНЕС
  • КУЛЬТУРА
    • ПОБАЖАННЯ
    • ПРИВІТАННЯ
      • ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ
      • НА ВЕСІЛЛЯ
      • КАЛЕНДАРНІ СВЯТА
      • ДЕНЬ АНГЕЛА
    • ТОСТИ
    • КОНКУРСИ
    • ПРИКМЕТИ
    • ЩО ПОДАРУВАТИ?

© 2024 "Рівненський вісник"
Рекламний відділ: ukraina.portal.24@gmail.com