На Рівненщині не зареєстровані факти сексуального насильства, учинені російськими окупантами. Утім в Україні таких злочинів – 274.
Статистику оприлюднили під час конференції «Відновлення прав постраждалих від сексуального насильства, пов'язаного з конфліктом: елемент миру та світової безпеки», інформують у Рівненській ОДА.
Участь у конференції взяла перша леді України Олена Зеленська. На заході були присутні представники майже 100 державних і громадських організацій, зокрема міжнародних, які опікуються постраждалими та надають їм підтримку.
Участь у заході взяли представники Британії, Японії, Демократичної Республіки Конго, Люксембургу, Норвегії, Колумбії, Швейцарії, Молдови, Швеції, Фінляндії тощо.
Від Рівненщини долучилися директорка Департаменту соціальної політики Рівненської ОДА Роза Слободенюк і керівниця КЗ "Денний центр соціально-психологічної допомоги" РОР Олена Бобровська.
У межах заходу віцепрем’єрка Ольга Стефанішина презентувала перший в Україні Проєкт із надання невідкладних проміжних репарацій постраждалим від сексуального насильства під час війни. Ініціатива є першим подібним випадком в історії репараційних заходів, коли держава спільно з громадянським суспільством і недержавними організаціями під час війни напрацьовує кроки з виплати невідкладних проміжних репарацій.
«На Рівненщині не зареєстровані факти сексуального насильства, пов’язаного з війною. Водночас в області збільшилася кількість випадків домашнього насильства. Упродовж 2023 року до відповідальних органів надійшло понад 6 тисяч таких звернень. Негативна динаміка теж пов’язана із триваючими бойовими діями. Тому важливо, що Україна відстоює права своїх людей уже зараз», – розповіла Роза Слободенюк.
Нині на Рівненщині зареєстровано 30 спеціальних служб протидії насильству. Днями заплановано відкриття спеціальних служб у Березнівській та Острозькій громадах.
Довідково. Станом на сьогодні прокурори зафіксували 274 факти сексуального насильства, пов'язаного з конфліктом (СНПК). Важко оцінити істинний масштаб цих злочинів з огляду на триваючі бойові дії, тимчасову окупацію росією частини українських територій, обмежений доступ громадян до допомоги та стигму. Досвід інших країн показує, що постраждалі можуть повідомляти про СНПК через багато років.
Невідкладні проміжні репарації – вид компенсації для постраждалих, коли не треба чекати поки країна-агресор компенсує збитки людям і країні, на яку вона напала.
Discussion about this post