Кошти будуть спрямовані на розвиток парку дата-центрів у місті Сінеш (приблизно 150 км на південь від Лісабона), який Microsoft будує спільно з португальським девелопером Start Campus та британським стартапом Nscale. Президент Microsoft Бред Сміт вперше розповів про плани фінансування в інтерв’ю місцевому виданню Jornal de Negócios під час конференції Web Summit у Лісабоні.
Представник Microsoft підтвердив суму інвестицій, але відмовився від подальших коментарів. Представник Start Campus зазначив, що цифра у $10 млрд відповідає поточним переговорам щодо наступного етапу будівництва, після того як у березні компанія відкрила першу з шести запланованих будівель.
У жовтні Microsoft уже підписала багаторічний контракт на оренду потужностей на майданчику в Сінеші. Компанія розширює свою обчислювальну інфраструктуру, щоб задовольнити зростальний попит на послуги штучного інтелекту. Зіштовхнувшись із нестачею потужностей, Microsoft нещодавно уклала угоди з кількома «нео-хмарними» провайдерами — компаніями, що пропонують високопродуктивні хмарні обчислення, серед яких CoreWeave Inc. та Nebius Group NV. Microsoft також планує орендувати потужності Nscale у Норвегії та Великій Британії.
Сінеш — прибережне місто з населенням близько 15 000 осіб — перетворюється на важливий інвестиційний центр Португалії. Через цей регіон проходять підводні кабелі, що з’єднують Європу з Бразилією та Африкою; невдовзі Google додасть нову лінію до Південної Кароліни. У травні китайська компанія CALB Group Co. розпочала будівництво заводу з виробництва батарей вартістю €2 млрд ($2,3 млрд), а Сінеш також розглядається як потенційний майданчик для європейського AI-«гігафабрики», яку підтримує ЄС.
Джерело: Bloomberg











Коментувати post