Передуватиме цьому включення сиров'яленої страви у перелік обласних елементів НКС.
Збереженням автентичної спадщини займається обласний центр народної творчості. Його керівниця Ірина Рачковська-Баковецька розповіла, що ініціатива щодо мацика пішла від Вараської громади. Долучається до неї сусідня Володимирецька ТГ, а у процесі географія може іще розширитись.
На фрагменті відео в цьому дописі – приготування мацика в селі Мульчиці, страву ще називають "каврук". У свинячий міхур тісно напихають порізане м'ясо, сало, часник, спеції, зав'язують та кладуть у полотняну торбу, далі – підвішують на горищі на пів року.
Якщо мацик, після пройденого обласного етапу, таки стане нематеріальною культурною спадщиною України, то там складе компанію ще одному гастроелементу з Рівненщини – "голубцям з млинцями", які ще звуть "рулетиками по-радивилівськи".
До речі, у центрі народної творчості за підтримки управління культури ОДА нещодавно відбулась чергова лабораторія "Жива спадщина". Володимирецька та Вараські громади запропонували до обласного переліку НКС іще таке: маглаї, бекач, ланцепупики, постоли, кошель (коробка), човни, урочище села Луко, весільні шишки, вироби з коріння сосни, пироги з бобом та чорницями, східні млинці, кльоцки.
Discussion about this post