Напередодні всесвітнього дня донора крові в Рівненському обласному центрі контролю та профілактики хвороб відбувся брифінг.
Його учасниками стали Сергій Подолін, перший заступник голови Рівненської обласної державної адміністрації, Роман Сафонов, генеральний директор ДУ “Рівненський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України”, Ліна Михальчук, директор Рівненського обласного центру служби крові, Олександр Кучерук, донор.
Журналісти від учасників брифінгу почули чимало цікавих фактів та інформації. Наприклад, про те, що за час воєнного стану кількість донорів в області зросла удвічі.
Або ж те, що за рік виїзна бригада служби крові проводить до 4 тисяч донацій у громадах області. У нашій області живе і працює 11 Заслужених донорів України та 2744 Почесних донори України. Стати почесним донором не так уже й складно – треба зробити не менше 40 донацій крові або ж 60 плазми.Заслужений донор України — це вже 100 донацій крові або тромбоцитів, 120 плазми. (Присвоюється Указом Президента). Звичайно, що це не просто статистика, а тисячі врятованих життів завдяки донацій донорів.
Які пільги має донор?
Вихідний зі збереженням зарплати в день донації, додатковий день до відпустки, безкоштовне харчування або компенсація, пенсійні надбавки для почесних і заслужених донорів, 100% виплата лікарняних незалежно від стажу (якщо донор двічі на рік здає кров)
Де можна здати кров?
У КП «Рівненський обласний центр служби крові».Здати кров у будні дні можна з 08:00 до 13:30 за адресою: вулиця Степана Бандери, 31, або ж під час виїзних акцій.
Чому це важливо?
Кров потрібна щодня — не тільки для порятунку поранених на фронті. Донорська кров — це шанс на життя під час пологів, операцій, трансплантацій. А ще, як показали багаторічні дослідження і спостереження , здавати кров корисно й для здоров’я самого донора.
Донорство може: знизити ризики серцево-судинних хвороб та онкології,стимулювати оновлення крові,дати змогу безкоштовно перевірити стан здоров’я.
Щоб швидше відновитися після донації, варто дотримуватися простих правил: пити багато води, повноцінно харчуватия, вживати продукти із значним вмістом заліза (печінка, шпинат, крупи), не забувати про вітамін С (перець, квашена капуста, томати)
А як щодо щеплень? Після вакцинації здавати кров МОЖНА!
Одразу — після таких вакцин: грипп, COVID-19, правець, дифтерія, кашлюк, ВПЛ, менінгокок, пневмокок, поліомієліт (ін’єкція), кліщовий енцефаліт, черевний тиф, чума, холера, гепатит А (профілактично)
Проте, після деяких вакцин слід зачекати: 14 днів — після гепатиту B, жовтої лихоманки; 28 днів — після кору, краснухи, паротиту, вітряної віспи; 12 місяців — якщо щеплення від сказу було після укусу.
Багато хто з людей боїться здати кров перший раз. Повірте, після першого разу стає зовсім не боязко. Треба розуміти, що якщо ви не маєте протипоказань і не здаєте кров, то країна втратила ще одного донора, який своїми донатами крові зміг би врятувати сотні життів.
Джерело: http://visti.rovno.ua/news/kilkist-donoriv-zrosla-udvichi-z-pochatku-viyni-42119
Discussion about this post