Євро впало більш ніж на 1% і досягло найнижчого рівня з листопада 2022 року
Валюта Європейського Союзу впала більш ніж на 1% до свого найнижчого рівня з листопада 2022 року. Це сталося після того, як аналітики засвідчили падіння ділової активності у двох найбільших економіках блоку.
Про це повідомляють Bloomberg та Reuters.
У листопаді євро знизилося більш ніж на 1% і досягло рівня 1,0335 долара. Згідно з даними компанії S&P Global, індекс ділової активності (PMI) у єврозоні знизився з 50 у жовтні до 48,1 у листопаді. Аналітики не очікували змін, тому різке падіння активності стало несподіванкою, ставши першим таким випадком з січня цього року.
Як зазначає Reuters, погіршення показників зумовлено скороченням панівної для ЄС галузі послуг, а також зануренням виробництва у рецесію.
Bloomberg повідомляє, що євро стало однією з найслабших валют у групі «Десятки» за останні три місяці, оскільки ймовірність введення суворих мит під час президентства Дональда Трампа в США може негативно вплинути на економіку європейських держав.
Найбільше ділова активність знизилася в Німеччині та Франції, які зіткнулися з внутрішньополітичною кризою, що ослабила довіру інвесторів. Крім того, загострення конфлікту між Росією та Україною додає додаткову невизначеність у регіоні, зазначає Крістіан Мюллер-Гліссманн, керівник відділу досліджень розподілу активів Goldman Sachs. Трейдери все частіше вважають, що євро може досягти паритету з доларом — вперше з моменту введення валюти у 1999 році. Крім того, євро ослабло не лише до долара, а й до швейцарського франка та фунта стерлінгів.
Це все може змусити посадовців Європейського центрального банку жорстко знизити процентні ставки, щоб підтримати економіку регіону. ЄЦБ уже тричі знижував ставки цього року до 3,25% на тлі зростання занепокоєння щодо невтішних економічних прогнозів.
ЄЦБ, однак, може продовжити скорочення на поточних темпах, оскільки зростання вартості природного газу та підвищення зарплат у єврозоні створюють інфляційні ризики, що є підставою для обережнішого підходу. Нещодавно віцепрезидент ЄЦБ Луїс де Гіндос зазначив, що владі не слід поспішати з прийняттям рішень через невизначеність, зокрема через зростаючу напруженість у торгівлі та глобальні конфлікти.
Нагадуємо, Швеція профінансує виробництво українських далекобійних дронів
Анастасія Князєва – pravdatutnews.com
Discussion about this post