16 грудня міністри енергетики країн ЄС зберуться для обговорення перспектив енергетичного сектору в умовах високих цін на енергоносії та завершення транзитної угоди між Україною та Росією, яка забезпечувала постачання російського газу до Європи
16 грудня міністри енергетики країн ЄС зберуться для обговорення перспектив енергетичного сектору в умовах високих цін на енергоносії та завершення транзитної угоди між Україною та Росією, яка забезпечувала постачання російського газу до Європи.
Про це повідомляє Bloomberg.
На зустрічі Європейська комісія представить актуальну інформацію про підготовку до зими та можливості альтернативного забезпечення енергоносіями. Це буде перша зустріч для нового комісара з енергетики ЄС, данця Дана Йоргенсена.
Серед основних тем порядку денного: шляхи зниження цін на енергію, підвищення конкурентоспроможності європейської промисловості та продовження переходу до “зеленої” енергетики. У підготовленому Угорщиною документі наголошується, що доступність енергії залишається критичною проблемою через геополітичну нестабільність, перебої в постачанні та залежність від імпорту викопного палива.
Єврокомісія зазначає, що завершення газової угоди між Києвом і Москвою вже враховане на європейських ринках. Європа здатна знайти альтернативні джерела постачання, хоча Словаччина та Угорщина ведуть переговори про продовження постачання газу за рахунок обмінів між Азербайджаном і Росією.
Хоча ціни на газ у Європі знизилися в порівнянні з рекордними рівнями 2022 року завдяки імпорту зрідженого природного газу, вони залишаються високими, що створює фінансові труднощі для підприємств і домогосподарств.
У січні 2024 року Єврокомісія планує презентувати ініціативу Competitiveness Compass для зміцнення енергетичної безпеки та скорочення залежності від викопного палива. У лютому буде запропонована стратегія Clean Industrial Deal, спрямована на забезпечення доступної енергії та підтримку промислового сектору.
Також ЄС готує дорожню карту для повної відмови від російських енергоносіїв, які наразі складають близько 15% імпорту блоку.
Нагадаємо, ЄС вводить нові санкції проти Росії: китайські компанії та КНДР потрапили під обмеження
Олена Стебніцька – pravdatutnews.com
Discussion about this post