Володимирецькі кооператори інвестують у розвиток: із вірою, надією та любов’ю.
Одразу кілька кооперативних об’єктів Володимирецької райспоживспілки кардинально змінилися цієї воєнної весни: йдеться про магазини в селах Озеро, Великі Цепцевичі та магазин №4 в селищі Володимирець, що є центром 25-тисячної однойменної громади. Та на цьому перетворення не завершилися: нині активно модернізують маркет «РіКоС» та кафе «Володимирчанка». Обидва об’єкти в центрі селища, їх знають та люблять і місцеві, й гості.
Вийти з війни сильнішими
Кипить робота й біля самого приміщення райспоживспілки: тут завершують укладати бруківку. Таку ж, як і біля кожного з перелічених об’єктів – сучасний стандарт.
– То ви, наче за помахом чарівної палички, вирішили зробити все й одразу? – замість привітання питаю в голови правління райспоживспілки Володимира Романова.
– Ну, чарівниками нас робить життя: не модернізуємося сьогодні, завтра це зроблять за нас і без нас. Бо конкуренти точно не дрімають! Але нашим бонусом є наявність капітальних приміщень, які з часом потребують оновлення – через сучасні технічні рішення, з урахуванням запитів наших дедалі більш вибагливих покупців. Адже люди все частіше їздять на заробітки в європейські країни. І, так би мовити, проєктують побачене й на свою малу батьківщину: це також тримає нас у тонусі.
– Навіть попри війну?
– Знаєте, щоб списати все на війну, великого розуму не треба. А ось як вийти з неї сильнішими, варто добряче помізкувати. Вже з перших днів війна наклала величезний відбиток на наш колектив. До лав захисників України одразу добровільно стали чоловік мого заступника з фінансів, син водія райспоживспілки та його рідна сестра Анастасія Лосінець – кухар комбінату громадського харчування, бухгалтер Антонівського споживчого товариства Ігор Босюк, чоловіки, брати та сини наших продавців… Переважна більшість третій рік поспіль тримають над нами небо. Хіба ж маємо ми моральне право тут, у тилу, працювати абияк? Наші люди та їх рідні приїздять із війни у відпустки, відвідують магазини та кафе. Й одразу ж, як у дзеркалі, бачать, як ми тут працюємо…
…За розмовою незчулися, як підійшли до маркету «РіКоС». Тут переплановують залу площею 240 квадратів та замінюють торговельне обладнання. Але маркет усе одно обслуговує покупців.
– Стелажі в коричнево-сірому кольорі роблять на моє замовлення. Скажу чесно: підгледів цей дизайн у Польщі. Шухляди, що нагадують піддони, дозволяють розмістити чимало товару. Водночас вивільняється площа між рядами, – це створює відчуття простору, якого раніше було значно менше. Програмне забезпечення також змінюємо, – на випробувану програму ТІС-маркет. Незабаром оновимо й екстер’єр: тут з’явиться сучасна вивіска СООР із підсвіткою. Модернізація має бути комплексною і, якщо хочете, такою, що трішки випереджає час. Бо нове в нашому житті з’являється так швидко, що тільки встигай реагувати, – веде далі Володимир Романов.
– Та вони встигають, так і напишіть! – почувши нашу розмову, підходить із покупками директорка однієї з сільських шкіл Марія Стадник, яка саме приїхала до управління освіти громади.
– Я просто вражена цим сучасним стилем, – по-європейськи виглядає, погодьтеся. Її підтримує колега-завуч Руслана Блищик.
Модернізація – сестра автоматизації
Ми ж прямуємо до магазину №4 (саме так його звично називають місцеві), що в оновленому форматі запрацював у березні. Тепер це маркет із відповідним програмним забезпеченням. Фасад із зеленого металопрофілю, вивіска СООР, сучасна бруківка та літня бесідка, стоянка для велосипедів, – усе створює затишок і бажання зупинитися саме тут.
Прочиняєш двері, – й одразу вловлюєш запах новизни. Візуалізація підсилює його: сучасна плитка на підлозі з електропідігрівом (як-не-як, сусідять із РАЕС), підвісна стеля, такі ж, як у маркеті, коричнево-сірі стелажі з шухлядами, нові холодильні вітрини, два кавові апарати, кондиціонер та санвузол для працівників. І сучасне енергоефективне освітлення, спрямоване безпосередньо на товари, що викладені відповідно до планограм.
Оновили тут не лише форму, а й, власне, зміст. Після модернізації до роботи приступив молодіжний колектив у складі продавців-консультантів Надії Хомич та Софії Сад і системного адміністратора Дмитра Дуляницького. Його комп’ютер – серце об’єкта: програма ТІС-маркет не лише «управляє асортиментом» (до 50 відсотків товарів надходить із КТС), а й аналізує залишки, обсяги реалізації за день чи, приміром, тиждень, місяць, формує необхідні фінансові звіти. Хлопець каже: працювати цікаво, бо щодня пізнає нові можливості програми й намагається використовувати її максимально. Що ж, модернізація та автоматизація – рідні сестри: вже в перший місяць після оновлення виторг зріс утричі! А представлені тут і продуктова група в якнайширшому асортименті, й супутні товари, й іграшки, які користуються попитом.
У підвищеному попиті – свіжі овочі, фрукти, – тобто, фреш-група. І не лише в цьому маркеті.
… І Європа відпочиває!
Попит земляків на вітаміни та здорове харчування відчувають і в оновленому магазині села Великі Цепцевичі, що розміщений у районі Теклівка. Такий подарунок кооператори зробили землякам до Великодня.
Магазин модернізували майже з «нуля»: від підлоги до стін, стелі та даху. За тим самим стандартом, що й згаданий у Володимирці. Єдина відмінність: сюди поки не дійшла автоматизація. Але вона, кажуть, – у найближчих планах. Бо вже пересвідчилися: альтернативи цифровізації торговельних процесів немає.
Завідуюча Катерина Гребень, яка в кооперації рідного села трудиться понад чверть століття, розповідає: після таких перетворень товарообіг одразу зріс удвічі. А працювати в магазині тепер – справжнє задоволення – затишно, сучасно, естетично. Сам він став модерною локацією: земляки тут залюбки фотографуються.
Ще б пак: чимала прилегла територія викладена бруківкою (зручно під’їхати машиною), є й стоянка для велосипедів, звели симпатичну літню бесідку, висадили молоденькі туї, – словом, Європа відпочиває! Сюди чудово вписався новий екстер’єр у кольорах нашого бренд-буку – зелений металопрофіль та вивіска СООР. Кардинально оновили й підсобні приміщення та кочегарку: тут установили твердопаливний котел «Данко» від рівненського виробника.
Загалом же в селі Великі Цепцевичі, що розтягнулося на дев’ять кілометрів уздовж Горині, солідне кооперативне представництво: три магазини та два кафе. І не менш серйозна конкуренція, – аж 28 приватників!
«Володимирчанка» – візитівка громади
Володимирецькі кооператори фахово та повноцінно розвивають і ресторанне господарство. Попри коронавірус та війну, вдалося не лише втримати галузь, а й віднайти ряд нестандартних рішень задля її розвитку. Взяти хоча б кейтеринг: саме він тепер приносить до кооперативної скарбнички ті життєдайні кошти, які одразу ж спрямовують у оновлення. Страви готують здебільшого на кухні ресторану «Біле озеро», – а обслуговують замовлення й далеко за межами своєї громади.
Отож, акумулювавши кошти, вирішили капітально модернізувати кафе «Володимирчанка», яке розміщене в найстарішому місці селища. Про це відвідувачам оновленого кафе нагадує сучасна ліпнина із зображенням старого Володимирця від рівненського майстра Ігоря Голди.
– Узгодивши наш проєкт із управлінням Держпродспоживслужби, весь технологічний ланцюжок облаштовуємо за стандартами ХАССП: від роздягальні та душових для персоналу до холодильної кімнати, кухонного обладнання, підсобних приміщень, вітрин, – розкриває секрет Володимир Романов.
Простора кухня вже «нафарширована» надсучасним обладнанням: два потужні параконвектори, індукційна піч, фритюрниця, тістоміс, витяжки, посудомийна машина…Мрія кожної господині, а надто – професійних кухарів! Тепер у них будуть справді високотехнологічні робочі місця.
У самому кафе вже є три зали: для урочистих подій, для сімейного відпочинку й для корпоративів. Ну чому б не переглянути тут, приміром, футбольний матч на величезному екрані плазми, на зручних диванах, у приємному товаристві друзів? А заодно скуштувати традиційну чи, навпаки, сучасну кухню, що здавна є візитівкою кооператорів? Встановили й три менші плазми: тут, за задумом, транслюватимуть рекламу – звісно, заробляючи додаткові кошти. На стадії завершення ще кілька технологічних рішень, серед яких – кольорові внутрішні світлодіоди.
До кафе прилягає сучасний літній майданчик із навісом, уже облаштована територія для дітвори, – і чималий простір, викладений бруківкою. Словом, усе стильно та сучасно.
Ось такий подарунок землякам та колегам до Міжнародного дня кооперативів, який припадає на 6 липня: отака візитівка тепер буде у Володимирці.
ЗАМІСТЬ ПІСЛЯМОВИ.
На очах змінюється, набуває нових життєствердних обрисів поліська глибинка. Роблять це невтомні кооператори: які не шукають оманливого щастя по світах, а понад усе дорожать окрайцем землі, що зветься малою батьківщиною.
Так, це мільйонні інвестиції, які цілеспрямовано працюють на модернізацію об’єктів та робочих місць. Бо будувати у воєнний час – це, погодьтеся, також спротив. І водночас потужний сигнал: «в своїй хаті своя правда і сила, і воля!»
• Інна Омелянчук
Discussion about this post