10:16 03 April Київ, Україна
На конференції “Відновлення справедливості для України” 44 країни висловили підтримку ідеї спецтрибуналу для Росії за злочини проти України. Політики ухвалили відповідну декларацію, повідомляє прес-служба уряду Нідерландів.
Загалом у конференції взяло участь 57 країн. Документ підтримали 44 держави. Серед них країни-члени Євросоюзу, Канада, Грузія, Японія, Молдова, Нова Зеландія, Велика Британія та Сполучені Штати.
Країни вітають обіцянки, озвучені на конференції різними державами щодо подальшої підтримки розслідувань, та відзначають роль усіх інституцій, які вже залучені до роботи, у тому числі Міжнародного кримінального суду, який видав безпрецедентний ордер на арешт Володимира Путіна.
У декларації також вітають торішнє створення Міжнародного центру із притягнення до відповідальності за злочин агресії проти України (ICPA) при Євроюсті як координаційної платформи за участю України та п’яти держав-учасниць Спільної слідчої групи (JIT), із залученням США та Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду, є підтримкою для національних розслідувань.
Держави підтверджують наміри працювати над створенням спецтрибуналу для притягнення Росії до відповідальності за злочин агресії проти України, що сприяло б покаранню вищого військово-політичного керівництва РФ, та вітають значний прогрес у цьому напрямку, закликаючи інші країни та міжнародні організації допомогти з напрацюванням юридичної бази. та міжнародної підтримки для завершення цього процесу. Також вітають готовність Нідерландів ухвалити цей спецтрибунал.
Реєстр збитків
У другому розділі декларації, присвяченій компенсації завданих Україні збитків, підписанти вітають початок роботи Реєстру збитків, який з 2 квітня почав приймати заявки.
Держави-підписанти документа запевняють, що суверенні російські активи в їхній юрисдикції залишаться замороженими, доки Росія не припинить агресію проти України та не заплатить за завдану шкоду, а також вітає дискусії щодо можливості використання цих активів та доходів від них на користь України.
Глава української дипломатії Дмитро Кулеба зазначив, що якщо на початку повномасштабної війни до ідеї спецтрибуналу ставилися скептично, то тепер її підтримують багато держав і знайшло відображення у підсумковій декларації конференції.
Discussion about this post