22:40, 19 грудня 2024 року
Учені з'ясували, що горіхи корисні та багаті на білки, жири, вуглеводи, вітаміни та мікроелементи. Їх вживання позитивно впливає на діяльність серцево-судинної системи, головного мозку, нормалізує рівень холестерину тощо.
Які горіхи можна їсти й чому саме вам, пояснили фахівці Рівненського обласного центру контролю та профілактики хвороб.
- Мигдаль корисний людям, схильним до серцево-судинних захворювань. Він багатий фосфором, калієм і залізом.
- Кеш'ю сприяє зміцненню імунітету, покращенню серцевої діяльності. Усього 20 горішків на день і організм отримує добову норму заліза.
- Фісташки – низькокалорійні й багаті мінералами та вітамінами. Їх рекомендують вживати при лікуванні хвороб травного тракту, дихальних шляхів, анемії, жовтяниці та під час токсикозу у вагітних.
- Фундук містить велику кількість вітамінів А і Е. Сприяє покращенню діяльності головного мозку.
- Волоський горіх краще вживати за фізичного виснаження, недокрів'ї, хворобах нервової системи, серця та шлунку.
- Кедрові горішки відрізняються великим вмістом вітамінів, макро – і мікроелементів при малому вмісті клітковини.
- Уживання лише двох бразильських горіхів забезпечує добову норму селену. Окрім цього, ці горіхи підтримують заряд бадьорості й енергії, красиву, чисту шкіру та сприяють зменшенню ризику серцевих і онкологічних захворювань.
- Кокос містить велику кількість вітамінів групи В, макро – і мікроелементів. Має сприятливий вплив на підтримання імунітету, зору, травної системи, щитоподібної залози.
- Арахіс – антиоксидант, сприяє покращенню зору, слуху та пам'яті.
- Їстівні каштани містять велику кількість клітковини, вітамінів С і В.
"Слід пам’ятати, що сирі та правильно оброблені горіхи принесуть вашому організму куди більше користі, ніж смажені. Нерідко зустрічається в людей алергія на горіхи. А ще — їм закидають присутність афлатоксинів (речовин, які продукують грибок) та антинутрієнтів (тобто речовин, які зменшують доступність нутрієнтів, як-от заліза). Коли виникає тяга до перекусу, саме горіхи є одним з кращих варіантів закусок, пропонуючи все: від чудового смаку до універсальності та ситості", – наголосили фахівці. Рівненського ОЦКПХ.
Discussion about this post