17:24 15 травня Київ, Україна
Сполучені Штати анонсували додаткові 2 мільярди доларів військового фінансування для України та можливе підписання угоди про безпеку найближчим часом. Про це заявив державний секретар США Ентоні Блінкен.
Виступаючи на спільній прес-конференції у Києві з Міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою, він додав, що підтримка буде спрямована на інвестування у промислову базу України.
Він зазначив, що ці кошти об’єднали в перший у своєму роді фонд оборонних підприємств, і він має три компоненти. Перший – це надання зброї вже сьогодні, що допоможе Україні придбати цю зброю. Другий – інвестувати в українську оборонну індустріальну базу України, допомагаючи ще більше зміцнити її здатність виробляти те, що їй потрібне для себе, а також виробляти для інших. І, нарешті, використання цього фонду, щоб допомогти Україні закуповувати військову техніку в інших країнах, а не лише у США для українських потреб.
Блінкен також заявив, що США направляють в Україну боєприпаси, бронетехніку, ракети та засоби протиповітряної оборони та забезпечують їхню швидку доставку до лінії фронту.
Він додав, що США “приділяють особливу увагу Patriot та іншим засобам ППО, намагаються переконатися, що зможемо знайти їх та поставити в Україну”.
На питання, чи не забороняють США використання їх озброєння Україною для завдання ударів по РФ, Блінкен відповів, що Вашингтон не заохочує удари по території Росії, але Україна має сама вирішувати, що робити.
Він зазначив, що “США не можуть заохочувати завдання ударів за межами української території, але зрештою Україна сама приймає рішення про те, як вести цю війну, війну оборонну, війну, яку Україна веде для захисту свого суверенітету, своєї території”.
Говорячи про переговори з Росією, Блінкен заявив, що “щодо переговорів, звичайно, Україна сама приймає рішення”. За його словами, ні Сполучені Штати, ні інші країни не можуть брати участь у цьому.
За словами Блінкена, Сполучені Штати можуть підписати двосторонню угоду про безпеку з Україною протягом кількох тижнів.. Під час прес-конференції у Києві він сказав, що “важку роботу” за згодою вже завершено.
За його словами, зараз є 32 країни, які ведуть переговори або незабаром завершать переговори щодо цих двосторонніх угод, угод, які продовжать допомогу Україні на наступне десятиліття та дозволять їй розвивати майбутні сили, здатні стримувати агресію та захищатися від неї.
Блінкен також не виключив зустріч президента України Володимира Зеленського із президентом США Джо Байденом під час саміту миру у Швейцарії.
Discussion about this post