Автоцивілка є обов’язковим видом автострахування в Україні і повинна бути абсолютно у кожного водія. Вона дає можливість постраждалим у ДТП отримати компенсацію шкоди майну і здоров’ю. У такому разі всі виплати за послуги, необхідні для врегулювання події бере на себе страхова компанія. Варто зазначити, що при обов’язковому страхуванні на компенсацію можуть розраховувати тільки постраждалі, а не власник поліса, відповідальний за ДТП. Попри обов’язковість наявності документа, все ж таки не всі водії поспішають ним обзавестися, керуючись думкою, що гроші вони все одно не отримають. Однак вони не беруть до уваги той факт, що разом з купівлею поліса позбавляють себе від значних витрат у разі, якщо станеться аварія. Про те, як грамотно й вигідно оформити страховку на автомобіль, розрахувати його вартість та заощадити на виплатах поговоримо в цій статті.
Від чого залежить ціна автоцивілки
Вартість обов’язкового автострахування для всіх водіїв різна, оскільки залежить від різних чинників. Розглянемо, які критерії враховуються при підрахунку страховки:
- Вид транспортного засобу – легковий або вантажний автомобіль, електрокар, автобус, причіп, мотоцикл, моторолер;
- характеристики ТЗ – об’єм двигуна, потужність, приналежність, вантажність або місткість;
- розмір франшизи – сума, яка не буде відшкодована в разі ДТП, може бути 0, 1600 та 3200 гривень;
- місце реєстрації ТЗ – від цього залежить коефіцієнт ризиків;
- віку водія – для більш досвідчених водіїв вартість може бути нижчою;
- наявності пільг.
Таким чином страховка причепа або мотоцикла буде дешевшою, ніж легкового авто, а ось поліс на вантажний автомобіль чи пасажирський автобус буде найдорожчим. Це пояснюється габаритністю, потужністю та відповідальністю ТЗ. Автоцивілка в страховій компанії «Грінтревел» для водія, який зареєстрував своє авто в Тернополі, коштуватиме менше, ніж у таких мегаполісах як Харків чи Київ. Це пояснюється простою дорожньою інфраструктурою, меншою інтенсивністю дорожнього руху та статистикою ДТП, які впливають на показник ризику.
Також потрібно врахувати, як на вартість страховки впливає наявність франшизи. Що більший розмір франшизи, то дешевша страховка і це для багатьох водіїв привід заощадити під час оформлення поліса. Однак цим вони упускають один вагомий фактор – за кожної навіть незначної аварії спочатку потрібно самому виплатити суму франшизи, оскільки інші виплати будуть без її врахування. Наприклад, якщо з франшизою в 3200 грн просто зачепили дзеркало іншого авто під час паркування, скажімо у Skoda Octavia, ринкова ціна якого 2000-3000 грн, ви повинні будете самі його оплатити. Чи варта економія в 500 грн при купівлі поліса треба врахувати виходячи з власної майстерності водіння.
Хто має пільги при купівлі поліса ОСЦПВ
В Україні є люди, які мають право купити автоцивілку з 50% знижкою або взагалі водити свій автомобіль без страховки. Пільги на оформлення ОСЦПВ строго регламентуються законом, тому не варто хвилюватися про їх невиконання. Так, інваліди I групи та учасники бойових дій можуть їздити без придбання поліса. У разі ДТП виплату всіх грошових компенсацій постраждалим здійснює Моторно-транспортне бюро України (МТСБУ).
Пенсіонери, інваліди II групи, постраждалі внаслідок катастрофи на ЧАЕС можуть їздити на авто зі страховкою, яка обійдеться вдвічі дешевше.
Як розрахувати ціну автоцивілки для водіїв з Тернополя
Щоб більше зрозуміти, як «працює» автоцивілка, краще мати перед очима практичний приклад. Припустимо, що наш водій їздить на легковому авто (найпопулярнішому виді транспорту), моделі Ford Focus II Sedan з об’ємом двигуна 1560 куб. см, зареєстрованим у Тернополі. Страхова компанія «Грінтревел» для такого водія пропонує базовий пакет обов’язкового автострахування за ціною 1885 грн. Така сума визначена розміром франшизи в 3200 грн, яка може бути включена в поліс. Якщо дещо змінити умови й відмовитися від франшизи, убезпечивши будь-які фінансові втрати, ціна збільшиться на 560 грн, тобто обійдеться у 2445 грн. Найчастіше водій усе-таки стикається з невеликими видами шкоди, тож врахуйте, обмірковуючи економію. Але якщо уявити, що водієві на авто 2008 року випуску з тернопільською реєстрацією 54 роки, який відмовився від франшизи, можна отримати незначну знижку від компанії. Тоді страховка коштуватиме 2324 грн. Якщо ж наш водій виявиться учасником війни, ціна впаде до 1162 грн.
Варто врахувати, що зазначені суми орієнтовані на авто для особистого використання, для комерції з огляду на ризики, страховка може бути дорожче, тому що вартість визначається за більшим коефіцієнтом. При розрахунку вартості ОСЦПВ зверніть увагу на цей фактор.
Які виплати можна отримати за автоцивілкою
На сьогодні максимальні виплати потерпілим у ДТП такі: до 160 000 грн на відшкодування матеріального збитку і 320 000 грн на лікування, відновлення. Якщо ж матеріальний збиток вищий за встановлений ліміт, решту суми повинен буде виплатити сам водій. Наприклад, автомобіль потерпілого зазнав сильних пошкоджень від зіткнення, і їх експертиза оцінила у 200 000 грн, таким чином страховик погасить тільки 160 000 грн, а 40 000 грн, що залишилися, водієві доведеться сплатити власним коштом.
Щоб цього не сталося СК «Грінтревел» пропонує розширені пакети, які дають змогу збільшити суму страхових виплат за автоцивілкою. Вибір такого договору дає змогу повністю відшкодувати збиток постраждалим, який завдав винуватець ДТП. Наприклад, можна купити поліс, який збільшує початкову суму на 250 або 500 тис. грн, залежно від обраного покриття.
Серед основних послуг СК «Грінтревел» є також можливість отримати компенсацію, за автоцивілкою винуватця. Щоб не чекати, поки страхова компанія зможе оплатити збиток, клієнт отримує необхідні йому кошти на ремонт авто від свого страховика. Таким чином СК «Грінтревел» може компенсувати до 500 тис. грн, необхідних на ремонт власного авто.
Як бачимо, автоцивілка не тільки обов’язковий елемент для будь-якого водіння, а й гарантія, що в разі ДТП потерпілі отримають компенсацію в повному обсязі. Ціна ОСЦПВ для кожного випадку формується індивідуально, залежно від ключових факторів – типу, потужності, місця реєстрації авто, франшизи, пільг та додаткових можливостей. Підберіть для себе той варіант, який дасть змогу убезпечити себе від виплат у будь-якій дорожній ситуації, і не пошкодуєте, коли вона настане.
Discussion about this post