13:46, 15 серпня 2024 року
Якщо ви хочете, щоби діти були у формі, здорові та активні, батьки, бабусі та дідусі неодмінно мають вміти втілювати маленькі зміни в життя. Не хвилюйтеся, ніхто нікого не засуджуватиме та не пропонуватиме вам планів виснажливих тренувань для нащадків! Лише прості повсякденні поради, які можна застосовувати в зручний для вас час. Ознайомтеся, оберіть кілька, спробуйте їх, і нехай результати говорять самі за себе. Бажаємо приємних тренувань!
Замініть екран книжкою
Попри величезну спокусу мати трохи спокою і тиші, коли дитина занурилася у вир YouTube, це не найкращий варіант дозвілля. Якщо не дивитися в екран хоча б за 60 хвилин до сну, якість сну та життя, як показують дослідження, докорінно зміниться. При цьому ми не засуджуємо й не пропонуємо повну цифрову детоксикацію.
Синє світло в поєднанні з яскравими короткими кліпами, що швидко змінюються, змушує мозок вашої дитини працювати тоді, коли він уже має вимикатися. Це погано позначається на здоров’ї та самопочутті дитини, тому це, напевне, не найкращий спосіб підготуватися до здорового сну. Якщо за годину до сну дитина лежить у ліжку й читає казку, така корисна заміна екрана дасть їй змогу бути бадьорішою зранку, адже вона відпочине трохи більше.
Попросіть дитину допомогти в саду
Якщо вам пощастило мати сад або зелену зону, працюйте разом — це чудовий спосіб привчити їх до фізичних вправ так, що вони цього й не помітять. Вони рухатимуться, у спекотні дні спітніють і накопичуватимуть досягнення, про які згодом із гордістю розповідатимуть друзям. Це ідеальний варіант, якщо ви хочете дати їм об’єкт для зосередження, який завжди виводить їх на свіже повітря.
Давайте їм маленькі завдання, виконанням яких можна пишатися
Діти можуть пишатися не лише роботою в саду. Прості щоденні речі також змусять їх рухатися трохи більше та не піддаватися спокусі просто сидіти на дивані й дивитися в екран якогось гаджету після школи.
Вони можуть пишатися виконанням таких простих завдань, як сортування сміття чи поливання кімнатних рослин. Підлітків можна просити підстригти газон, допомогти з пранням і помити машину. Перетворіть такі дії на гру і хваліть їх трохи більше, ніж ви вважаєте за потрібне на початку. Дуже скоро ви побачите, як швидко вони почнуть діяти на автопілоті.
Ти можеш їздити до школи на велосипеді або ходити пішки?
Не всі живуть досить близько до школи, щоби мати змогу робити це, але якщо це про вас — обов’язково спробуйте! Для цього, авжеж, доведеться вирушати трохи раніше і, можливо, трохи швидше збиратися вранці, але результати вас приємно вразять і дуже швидко.
Фізична активність корисна завжди, а невеликі фізичні навантаження вранці — це найкращий спосіб збадьорити дітей на весь день, а також вивільнити низку гормонів, які допоможуть їм прокидатися так, як це задумано природою.
Перетворіть їхній улюблений різновид спорту на ранкову гру
Цей різновид активного відпочинку підходить переважно для вихідних, і він ідеальний, якщо хочеться почати вихідні активніше, цікавіше та веселіше. Похід у парк і ганяння м’яча, плавання або пробіжка невдовзі після сходу сонця зарядять енергією всю родину.
Сприймайте це, як інвестицію в решту дня, а не привід відмовитися від лежання, і ви дуже скоро почуватиметеся краще. Згодом ваші діти також почнуть хотіти виконувати фізичні вправи дедалі більше, що дуже важливо, якщо ви хочете підвищити їхню впевненість у собі, фізичну форму й загальну якість життя.
Покажіть їм радість від розтягування
Не всі вправи мають бути інтенсивними та на свіжому повітрі, і розтягування є чудовим підтвердженням. Мова не про сеанси йоги з відповідними співами (проте, якщо хочеться — можете й це спробувати), а про просте розтягування зранку чи вечері.
Розтягування корисне для загального здоров’я, як тіла, так і розуму. Фізична еластичність зменшує ризик травм у підлітковому віці, коли багато хто відчуває біль під час росту. Це також чудовий спосіб зняти стрес і напругу, адже вивільняється енергія, що зберігається в напружених м’язах. Діти часто не усвідомлюють, що відчувають стрес або напругу, тому така профілактична боротьба із цим почуттям стане надзвичайно доречною.
Ефект від лазіння відчуватиметься роками
Нарешті, чому б не встановити в садку скеледром, якщо є місце? Можливість лазити, коли заманеться, покращує координацію, силу верхньої частини тіла та впевненість у собі. Для цього заняття можуть підійти і дерева. Лазіння – справжня забава, яка виводить їх на свіже повітря, якомога далі від екранів, що спричинюють гіперзалежність.
Від браку фізичної активності страждають не лише діти — у нас, дорослих, ті самі проблеми. Перегляд нескінченної стрічки у Facebook аж до ранку чи ще одна партія в онлайн-казино перед сном не сприяють бадьорості та ранньому пробудженню наступного дня. Може, ви зможете сформувати нові звички разом!
Discussion about this post