09:58, 19 грудня 2024 року
Рівненщина лідирує в реалізації проєкту «Центри життєстійкості».
Про це повідомили у пресслужбі Рівненської ОДА.
Фахівці Центрів життєстійкості Рівненської області пройшли тренінг-практикум «Волонтерський менеджмент», спрямований на посилення волонтерських ініціатив і згуртованості громад. Учасники навчання здобули практичні навички для ефективного залучення волонтерів, підтримки їх мотивації та організації співпраці з партнерами.
«Розвиток волонтерства – один із базових напрямків роботи Центрів життєстійкості. Його завдання не лише закривати потреби громади, а й посилювати її згуртованість. Завдяки таким навчанням ми формуємо єдину модель співпраці між громадами та волонтерами Центрів життєстійкості, які стають ключовими гравцями у створенні стійкого суспільства», – зазначила Міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович.
Нині в Україні вже відкриті Центри життєстійкості у 199 громадах, де працюють понад 900 фахівців.
На сьогодні Рівненщина демонструє найбільший прогрес у впровадженні проєкту. Наразі 30 громад області вже беруть активну участь, що є найвищим показником серед усіх регіонів України. У Центрах життєстійкості надають комплексну допомогу жителям, включно з оцінкою потреб, консультуванням щодо соціальних послуг і можливостей захисту.
«30 громад Рівненської області залучені до проєкту. У частині з них вже діють Центри життєстійкості, а більшість запрацює на початку 2025 року. У закладах надають допомогу всім, хто її потребує. Також оцінюють потребу людини, консультують про доступні послуги для вирішення проблем, а також про можливості соціального захисту», – зазначила заступниця голови Рівненської ОДА Людмила Шатковська.
Центри Життєстійкості – пріоритетний проєкт, що реалізує Мінсоцполітики, який є складовою Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?» першої леді Олени Зеленської.
Discussion about this post