Вже рік як Мінсоцполітики  реалізує проект Twinning „Підтримка органів влади України в розробці законодавчих та адміністративних засад для запровадження системи раннього втручання та реабілітації дітей з інвалідністю і дітей, які мають ризик отримати інвалідність”. Проектом передбачено  розбудову потенціалу органів влади України на центральному та місцевому рівнях щодо розробки і впровадження системи раннього втручання і реабілітації для дітей з інвалідністю та дітей, які мають ризик отримати інвалідність і тим самим сприяти зміцненню нової ролі державного управління в частині надання соціальних послуг.

Наразі, стартував початок пілотування (опробування/тестування) моделі онлайн скринінгу для виявлення у  дітей відставання та порушення розвитку та визначення потреби у послузі раннього втручання для забезпечення розвитку дитини, збереження її здоров’я та життя в чотирьох пілотних регіонах України, а саме: у Закарпатському, Львівському, Одеському та Харківському.

Відтепер батьки та родини з дітьми раннього віку (від 0 до 4 років) мають можливість перевірити розвиток дитини за допомогою  онлайн скринінгу, за посиланням:

№ з/пРегіонПосиланняна онлайн скринінгУстанова/медичний заклад
1.Закарпатськийwww.goo.gl/V3kfFq Комунальна установа ,,Обласний центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю”(м. Ужгород, вул. 8 Березня, 46-В,                       тел.: (031) 244 5882)Обласна дитяча лікарня(м. Мукачево, вул. Франка, 39)Комунальний заклад  ,,Ужгородська районна лікарня”(м. Ужгород, вул. Минайська, 71)
2.Львівськийwww.goo.gl/L1RdTK Комунальна реабілітаційна установа змішаного типу Львівський міський центр реабілітації ,,Джерело”(м. Львів, просп. Червоної Калини, 86-А,                    тел.: (032) 227 36 00, моб. (098) 981 11 21
3.Одеськийwww.goo.gl/3yy4vv Комунальне некомерційне підприємство ,,Одеський обласний медичний центр психічного здоров’я”(м. Одеса, вул. Канатна, 27,тел.: (048) 799 87 31)Комунальна установа ,,Міська дитяча поліклініка № 6”(м. Одеса, вул. Академіка глушка, 32-А, каб. 408)
4.Харківськийwww.goo.gl/RpvU4d Територіальний Центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Лозівської міської ради (відділення догляду за дітьми з інвалідністю(Харківська область, м. Лозова, Мікрорайон 4, буд. 23,   тел.: (099) 259 03 01)